1.Піраміди і Сфінкс
Ви повинні відвідати це дивне місце в Гізі, одне з семи чудес світу, що збереглося до наших днів. Піраміди – усипальні єгипетських фараонів – охороняє Сфінкс (Абу Ель Холь – «Батько жаху» по-арабський). Висічена з величезної глиби, ця монументальна статуя напівлева-напівлюдини приворожує туристів.

2. Острів Санторіні, Греція
Санторіні належить до групи островів Кіклади, які виникли після грандіозного виверження вулкана. Дехто вважає, що це залишки міфічної Атлантиди. Острів отримав популярність у туристів завдяки контрастному пейзажу: круті скелі, чудові пляжі і невеликі села з білими будиночками. Тут є і руїни старих римських терм, театрів і ринків.

3. Стоунхендж, Англія
Стоунхендж розташований на рівнині в місцевості Уїлтшир, Англія. Цей край взагалі славиться археологічними знахідками. Тут є багаточисленні пам'ятки епох неоліту і бронзового століття. Перші поселення недалеко від Стоунхенджа датуються 8 тисячоліттям до н. е., а кам'яні споруди з'явилися в 3000 році до н.е. Фортеця на горбі поблизу Стоунхенджа була побудована в залізне століття, і це свідчить про те, що регіон густо заселяли римляни. Для чого призначався Стоунхендж, до цих пір залишається загадкою.

4. Італія
Італія – країна з глибоким римо-католіцьким корінням, багаточисленними цікавими місцями для туристів і учених. Кожен знайде тут щось собі до душі. Столиця Ломбардії, Мілан, – центр моди і бізнесу. Прославлені на весь світ Верона і Венеція мають чудову архітектуру і приховують сотні легенд і таємниць епохи Відродження. Цінителям вина цікаво буде відвідати Пьємонт, де виготовляють дивні вина. Турін – лідер серед культурних центрів Італії, тут розташовані музеї, виставки і музичні ярмарки. Вічне Місто Рим з його монументальними палаццо, церквами, музеями, скверами і фонтанами повинен відвідати кожен турист, який приїхав до Італії. Щоб відкрити Рим, не вистачить життя.
Такі місця, як Сорренто, Капрі, Амалфі манили і манять мандрівників з різних країн. Сицилія, найбільший острів Середземного моря, помічений відбитками грецької, римської, етруської, арабської і нормандської культур. Любителі лиж і ковзанів, не забувайте про гірський регіон Північної Італії.

5. Лох-Несс, Шотландія
Лох-Несс – це найбільше серед трьох великих озер в шотландській місцевості Великий Глен. Озера розділяють Північну Шотландію від Форт-Вільяма до Інвернесса. Лох-Несс по британських мірках велике і глибоке озеро, сюди впадає шість головних річок. З озера витікає річка Несс, вона завдовжки лише десяток кілометрів, але сама повноводна у Великобританії. Ну і, звичайно ж, в озері живе відоме чудовисько Нессі.

6. Піраміда Сонця і Місяця, Теотіуакан

Піраміди Сонця і Місяця, високі і таємничі, стоять над мовчазним містом Теотіуакан, де в до іспанську епоху жило 200 тисяч чоловік. Місто, побудоване в 1 ст. н.е. представниками невідомої культури, займало територію більшу, ніж Древній Рим. Але в 750 році, під час його високого розквіту, жителі раптово покинули місто з невідомої причини.
Через п'ять сотень років сюди повернулися ацтеки і зробили місто центром поклоніння богам. Піраміда Сонця заввишки 210 м вважається однією з найбільших в світі. Щоб побудувати її, були привезені сотні тонн каменя, буту і цегли без використання колеса, металевих інструментів і тварин.

7. Руїни інків. Мачу-Пікчу, Перу
Мачу-Пікчу – надхмарне загадкове місто, побудоване інками. Вони оселилися у ньому, щоб покинути менш ніж через століття. Чотириста років місто приховували джунглі. У 1911 році Хирам Бінгхам повів університетську експедицію до Перуанських Анд. По дорозі він зустрів селянина, який показав йому руїни таємного міста, розграбованого і зруйнованого.
У місті налічувалося близько 200 будинків, а значить, тут жили приблизно тисяча жителів. На відміну від світських будівель, релігійних споруд тут було надзвичайно багато. Одне з них, храм Сонця, функціонував як обсерваторія. Окрім нього в Мачу-Пікчу знайшли ще декілька місць, призначенням яких, на думку археологів, було споглядання за рухом світил і складання календаря.
Місто з'єднувалося із зовнішнім світом за допомогою відомого моста інків, який можна було прибирати, не залишаючи доступу до Мачу-Пікчу. Не дивно, що про місто століттями ніхто нічого не знав.

8. Золотий павільйон, Японія
Це один з яскравих храмів Японії, оскільки він повністю покритий золотом. Золотий павільйон, або Кинкакуї, переливаючись на сонці, нагадує скриньку з коштовностями. У 1950 році храм був знищений пожежею. Але менш ніж через п'ять років Золотий павільйон, немов Фенікс, відродився з попелу. Павільйон був побудований в 14 столітті за наказом сегуна Ашикаги Йошиміцу, коли він вирішив відійти від світського життя і усамітнитися. Після смерті сегуна його маєток перетворили на храм, як заповідав господар. Золотий павільйон має три поверхи, кожен з яких виконаний в окремому архітектурному стилі і відображує окремий аспект душі сегуна. Перший поверх – це приймальня, другий – буддистський зал для молитов, останній – храм Дзен.

9. Біміні: дорога в Антлантиду.
Відомий американський медіум Едгар Кейс (Edgar Cayce) передбачив, що докази існування втраченого континенту Атлантида знайдуть на Багамах між 1968 і 1969 роками. У 1968 році пілоти сфотографували конструкції, що мають вигляд будинків, стін під водами острова Біміні. Інші люди стверджували, ніби бачили залишки пірамід і кам'яні круги на дні моря. Єдине, що підтвердилося, це так звана дорога Біміні. Скептики вважають, що дорога Біміні – це унікальне природне утворення. Але ніхто не заперечує, що природне утворення надзвичайно пряме і виглядає, як творіння людських рук.

10. Ісландія
Ісландія була заселена вікінгами в 9 столітті. Перше поселення – це столиця сучасної країни Рейк'явік. У Рейк'явіку кипить нічне життя, а культурні центри просто захоплюють. Якщо ж ви любите природу, Ісландія – це саме те, що ви шукали: казкові марсіанські пейзажі, створені за тисячі років тисячами вулканів. Саме із-за них ви не знайдете тут лісів в європейському розумінні – лише невеликі клаптики, та і ті є заповідними територіями. Ісландія прекрасна як влітку, так і взимку. Казкові льодовики, гейзери, водопади і вулкани зустрічаються на дорозі від Рейк'явіка до Віка. У Хофні ви побачите найбільший в Ісландії льодовик, а в Хоффелі можете відпочити в природних гарячих джерелах просто неба.

geosite.com.ua