У 34 американських військовослужбовців діагностували травми мозку через ракетний удар Ірану по базі в Іраку, на якій вони перебували. Половина з постраждалих вже повернулася до несення служби.

У 34 військовослужбовців США виявили травми мозку через ракетний удар Ірану по базі в Іраку, на якій вони перебували. Про це у п'ятницю, 24 січня, повідомив речник Пентагону Джонатан Гоффман, повідомляє DW з посиланням на агенцію новин АР.

Спочатку 18 із 34 травмованих евакуювали у медичні заклади США в Німеччині і Кувейті, декого згодом переправили в Сполучені Штати. Решта – 16 військових – залишилися в Іраку, вони вже повернулися до несення служби в цій країні. Згодом до них приєднався військовий, якого до цього направили на лікування у Кувейт. Решта військових, які складають половину з 34 травмованих, все ще перебувають під медичним наглядом.

За словами президента США Дональда Трампа, спочатку йому доповіли, що ніхто не постраждав від ракетного удару Ірану 8 січня. У Пентагоні пояснили це тим, що симптоми травми мозку з'явилися пізніше. Після появи перших повідомлень про травми Трамп назвав їх "головними болями" і заявив, що ці випадки не такі серйозні, як травми, пов'язані з втратою кінцівок.

Нагадаємо, у січні підрозділи аерокосмічних сил Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) провели з території Ірану ракетний обстріл двох військових баз у Іраку, які використовують американські військові. Ця військова операція іранців стала відповіддю на вбивство американськими військовими у Багдаді іранського генерала Касема Сулеймані.