Список повсякденних дрібниць опублікували cikavosti.com.

1. Антибактеріальне мило. Засоби, що вбивають мікроби, міцно увійшли в наше життя. Реклама переконує, що боротися з небезпечними бактеріями потрібно всіма доступними методами. Однак, про зворотній бік медалі вона чомусь мовчить.

До складу такого мила входять триклокарбан і триклозан. Ці елементи відповідають за знищення шкідливих бактерій і забезпечують захист від зовнішніх інфекцій. Але при цьому з’являється інша проблема. Разом з хвороботворними мікробами видаляються і корисні. Організм втрачає дуже важливий рубіж захисту. Також існує популярна думка, що триклокарбан негативно впливає на роботу ендокринної системи.

Лікарі рекомендують не користуватися антибактеріальним милом постійно. Воно ідеально підійде для агресивних умов. Наприклад, при роботі в саду або частому контакті з біологічними відходами.

2. Будильник. Більшість людей змушені рано прокидатися, щоб встигнути на навчання або роботу. Порушення циркадних ритмів (циклічних коливань інтенсивності різних біологічних процесів через зміну дня і ночі) негативно впливає на стан імунітету і може спровокувати ожиріння. Крім цього, не можна забувати і про небезпеку різкого пробудження.

Дослідження показали, що саме будильник частіше від інших побутових приладів стає джерелом стресу. Різкий звук підвищує артеріальний тиск і змушує організм мобілізувати всі ресурси. А це приводить до підвищеної зношуваності серцево-судинної системи.

Звичайно, відмовитися від використання будильника навряд чи вийде. Але згладити його вплив можна. Для цього потрібно вирівняти графік пробудження в будні і вихідні дні. Тоді організм навчиться прокидатися поступово.

3. Побутова хімія. Сучасні господині володіють значним арсеналом різних засобів, що допомагають боротися із забрудненнями в квартирі. Вважається, що при правильному використанні вони ніяк не шкодять організму. Але це не так.

Важливо пам’ятати, що будь-яка хімічна продукція є сильним алергеном. Причому деякі прояву таких реакцій можуть перейти в хронічну форму. Також небезпеку для життя і здоров’я представляють поверхнево активні речовини. Вони погано піддаються змивання, тому можуть довго залишатися на тілі.

Повна відмова від побутової хімії приведе до повернення до доісторичних часів. Зменшити негативний вплив можна, правильно обираючи миючі засоби. Перед покупкою слід уважно вивчити інструкцію для застосування та оцінити ризики для здоров’я.

4. Рюкзак. Носити речі в заплічній сумці зручніше, ніж в руках. Тому підготовка до школи завжди починається з вибору ранця. Зошити, підручники та інші шкільні приладдя стають важким тягарем для спини на тривалий термін.

Багато захворювань опорно-рухового апарату пов’язують саме з неправильним положенням спини під час носіння рюкзака. Шкода, але альтернативи такій сумці немає. Зменшити навантаження можна, збалансувавши ранець наплічними ременями і відмовившись від носіння непотрібних речей.

5. Стілець. Безліч сучасних професій вимагає тривалого перебування у положенні сидячи. Офісні працівники, вчителі, програмісти проводять на стільцях більшу частину свого часу. Це загрожує появою проблем зі здоров’ям. Причому вони не обмежуються порушенням роботи хребта. Затискаються нервові волокна і кровоносні судини, що негативно впливає на функціонування всіх систем організму.

Результати дослідження, опублікованого в Європейському кардіологічному журналі, показали, що чим частіше людина встає, тим менше шкоди наноситься її здоров’ю. Саме тому розминка під час робочого дня корисна і необхідна.

6. Вушні палички. Непримітне на вид пристосування може спровокувати появу вушної пробки, отиту і, як наслідок, головних болів і порушення слуху. Тому більшість лікарів-отоларингологів не рекомендують користуватися ватяними паличками для очищення вушних ходів.

Більш того, фахівці вказують на той факт, що сірка виконує потрібну функцію захисту від зовнішніх забруднень і шкідливих бактерій. Природа сама подбала про те, щоб її надлишки виходили з організму. Це відбувається при русі щелепами.

Лікарі радять мити зовнішню частину вушної раковини вказівним пальцем, а палички використовувати тільки в косметичних цілях.

7. Шльопанці. Це найпопулярніше вид взуття в спекотний період. Влітку хочеться, щоб ногам було комфортно. Але не можна забувати про те, що в’єтнамки шкодять ході і поставі.

Найчастіше подібне взуття – це підошва і ремінці, які фіксують її на стопі. При ходьбі доводиться підтискати пальці і розгортати гомілку всередину, що призводить до перенапруження м’язів і розтягування довгої підошвової зв’язки. Необхідно пам’ятати, що шльопанці призначені для короткого ходіння по пляжу, а не для постійного.

До наведеної вище інформації можна ставитися по-різному. Звичайно, не слід викидати потенційно небезпечні речі, але варто задуматися про те, як зменшити їх негативний вплив.

«Вголос»