Вирішення довгострокового питання придбання Українського народного дому в Перемишлі зібрало вагон народу. Без макарон і компоту, за закритими дверима відбувалась містерія звуку. Першим з неї спригнув Олійник. Старим партизанським методом.

Перелік пасажирів заявлених на дане засідання зобов'язував до солідності та капітальності. За парсек до точки перетину з цими 2-ва категоріями знаходилась лише краватка Мирослава Сеника, зроблена за мотивами українських народних пісень. Але й це виявилось тільки згодом.

Спочатку було довге очікування засідників і вирішальників питання Українського дому. Крапаль затупили з приходом охоронця Петра Олійника. Гадалось, що свято наближається і засідання швидко закінчиться. Швидко закінчилось терпіння в Олійника. Щоб не привертати увагу журналістів, які вже зібрались в прийомній Сеника, Петро Михайлович вдався до старого шифрувального методу.

Низько схиливши голову, заховавши очі за горизонт, на повному морозі, Олійник спокійно і не поспішаючи пішов у невідомому напрямку. В його профіль вдивлялись сфоткані скульптури Пінзеля. Над головою Олійника повіяло ароматом Апокаліпсису.

Коли журналісти згадали, що в голови ЛОДА можна ж було взяти хоч-якийсь коментар, його сліди вже вивітрились у похмурих коридорах на Винниченка 18.

Через 5-ть хвилин вибіг веселий Валерій П'ятак у білих облаченнях. На ходу заявивши про абсолютну простоту і якдвапальцяобасфальтність питання того ж Українського дому, він погнав за слідами Олійника.

Свято наблизилось на відстань відеокамери та спалаху. Довге сидіння і засідання в стінах сонячної машини № 18 закінчилось неадекватно-дріб'язковим брифінгом з катастрофічно-ліліпутними месиджами.

Мирослав Сеник пообіцяв розв'язати питання Українського дому в Перемишлі до кінця 2008 року. У цьому йому допоможе чарівна паличка і бабло з обласного бюджету. Галицький П'ємонт виділить зі своїх високоморальних запасів 250 штук баксів. Тернопільський бомонд і Станіславський феномен по 125 штук баксів. Всього: 500 штук вічнозелених смерічок.

Хеппі-енд

Список запрошених на засідання:

Мирослав Сеник – голова Львівської обласної ради
Лев Захарчишин – заступник голови Львівської обласної ради
Ігор Олійник – голова Івано-Франківської обласної ради
Михайло Миколенко – голова Тернопільської обласної ради
Петро Олійник – голову Львівської облдержадміністрації
Олександр Моцик – посол України у Польщі
Ігор Довганюк – керівник Представництва МЗС у м. Львові
Петро Тима – голова Об'єднання українців у Польщі (Варшава)
Марія Туцька – голова Об'єднання українців у Польщі (Перемишель)
Володимир Шуркало – голова постійної депутатської комісії із зв'язків з українцями за кордоном
Тарас Возняк – начальник відділу зовнішніх зв'язків ЛОР
Оксана Музичук – начальник управління міжнародних зв'язків ЛОДА

Вордівський документ голови Об'єднання українців у Польщі Петра Тими про ситуацію навколо Українського дому в Перемишлі скачаєте тут.