Громадська діячка, письменниця Лариса Ніцой закликала голову Генеральної Прокуратури України Руслана Рябошапку відкрити кримінальне провадження проти посадовців Чорноморська.

Про це вона написала у своєму “Фейсбуці”.

“Місто Чорноморськ зустрічає 250-річчя Котляревського забороною української мови. Департамент освіти і школа №7 кажуть батькові Олександрові Світличному (та ще 40 учням школи), що не можуть забезпечити його дитині навчання українською, і посилаються при цьому на закон Ківалова-Колісниченка. Але скоро буде 2 роки відтоді, як цей закон втратив чинність”, – розповідає Ніцой.

“Генеральна Прокуратуро! Пане генеральний прокуроре Руслане Рябошапко! Пропоную відзначити 250-річчя Котляревського відкриттям кримінального провадження до посадовців Чорноморська. Яким законом вони керуються?” – закликала Лариса Ніцой.

Письменниця повідомила, що у школі вдалося з шести перших класів набрати три класи українською мовою, але інші діти змушені вчитись російською:

“Що робити тим учням українських батьків, які навчаються не в першому класі, і які написали заяви на навчання українською? Чому їх примушують вчитися російською, а не державною мовою? Згідно із законом про освіту ст. 7 навчання мовою меншин забезпечується національним меншинам. До чого тут українці? Що це за примусове навчання російською? Вони що в концтаборі? Скільки буде продовжуватися ця дискримінація?”

“До Чорноморської міської Ради належать 11 шкіл. У самому місті Чорноморську 7 шкіл. У більшості з них (4 школи) відбувається примусове навчання українців російською мовою. При цьому департамент і школи пишуть красиві листи. Суть їхня одна: в українській мові – “отказать!”