Про це пише «УНІАН» з посиланням на заступника начальника ГУ Держсанепідслужби в Миколаївській області Олександра Ігнатенко.

Він зазначив, що якби джерело зараження йшло з садка, «був би одномоментний спалах, і до лікарні протягом доби потрапило б відразу 20-30 людей, а потім ще через півтори доби додавалися б хворі».

«А в даному випадку все розтягнуто в часі, це побутовий шлях зараження, це недотримання гігієнічних норм, правил. Щоб визначити джерело, знадобиться ще не один день», – сказав він.

«А в садку йде реконструкція. Неповне відвідування, тому створено зведені групи. Тут контактно-побутовий шлях, вони в садку почали заражати один одного», – додав медик.

Ігнатенко зауважив, що співробітники управління оглянули дітей, які потрапили до лікарні, обстежили весь персонал дитячого садка, взяли змиви з обладнання та двічі провели дезінфекцію.

Станом на сьогодні діагноз «сальмонельоз» підтвердили у сестри й брата з однієї сім'ї. Решті дітей наразі поставили діагноз «гострий гастроентероколіт». Їх ще обстежують медики.

Як писав «Вголос», з 22 березня по 2 квітня в смт. Братське Миколаївської області з дитячого садка «Веселка» до інфекційного відділення центральної районної лікарні, з попереднім діагнозом – гострий гастроентероколіт, госпіталізовано 8 дітей.