Про це Яромир Самагальський сказав, коментуючи появу листів від Садового львів’янам, у яких він переконує людей, що нібито від самого початку був прибічником належного вшанування пам’яті митрополита Андрея Шептицького, а саме: спорудження та встановлення монумента на Святоюрській горі у Львові, повідомляє прес-служба Львівської міської організації ВО «Свобода».

З цього приводу Яромир Самагальський зазначив: «21 травня на сесії Львівської міськради я з трибуни офіційно поставив вимогу до Андрія Садового дати відповідь всім заявникам, які стали на захист пам’ятника Шептицького. Тоді на стіл міського голови виклали більше ніж 17 тисяч звернень. Нині ж заявникам надходять «листи щастя» від міського голови, в яких він запевняє, що із самого початку підтримував будівництво пам’ятника Шептицькому. Такі дії я б назвав відвертою дволикістю та фарисейством, адже всім відомо, що насправді Садовий та його «Самопоміч» відверто гальмували процес встановлення монумента».

«Свободівець» нагадав, що ще 2010 року всі відповідні рішення про встановлення пам’ятника Шептицькому та реконструкцію площі Святого Юра публічно обговорили, ухвалили й погодили. «Як раптом у 2015 році купка «підбурювачів-активістів» виступила з протестами проти встановлення пам’ятника Шептицькому та реконструкції пл. Святого Юра, мовляв, ідея погана, адже доведеться переносити дорогу та зрізати дерева. До останнього міський голова блокував підготовчі роботи, а його чиновники перешкоджали погодженню необхідної містобудівної документації», – наголосив Самагальський.

Нагадаємо, 21 травня на сесії Львівської міськради «свободівець» Любомир Мельничук зачитав звернення від громадських організацій. Світовий християнський конгрес УГКЦ в Україні, ЛОО Спілки офіцерів України, ЛОО Товариства політв’язнів і репресованих та інші, а також львів’яни Мирослав Скорик, Іван Вакарчук, Любомир Медвідь, Юрій Бобало та інші заявили: якщо з вини міськвиконкому пам’ятник митрополиту Андрею Шептицькому не буде споруджено вчасно, то громадськість Львова почне збір підписів за відставку очільника міста Андрія Садового.

Мешканці таки відстояли свою позицію і змусили міського голову встановити та відкрити монумент Шептицькому. Андрій Садовий не розгубився та вирішив усе-таки пояснити свою особисту участь у відкритті пам’ятника митрополиту Андрею. Вочевидь, міський голова покерувався принципом: зробити не зміг, то хоч листа надішлю.