Таку думку висловив політолог, доцент Львівського національного університету ім. Івана Франка, кандидат політологічних наук Юрій Шведа під час засідання на тему «Результати реєстрації в ЦВК кандидатів-мажоритарників на Львівщині: козаки та козачки», інформує кореспондент Вголосу.

«Останнім часом ми спостерігаємо, що партія для багатьох кандидатів, а згодом депутатів – це вже не певний світогляд, ідеологія тощо, а це є ніби рукавички чи парасолька, яку ми витягаємо, коли падає дощ. Часто тривалий час політики ведуть діяльність в одній партії, а перед виборами вони переходять у іншу. Така «гнучкість» кандидатів є абсолютно незрозумілою для суспільства», – пояснив Юрій Шведа.

Попри те він зазначив, що у парламентських виборах люди будуть орієнтуватися перш за все політичну приналежність кандидатів, тому мало хто з мажоритарників буде називати себе позапартійним та позаідеологічним.

Водночас член координаційної ради Громадянської мережі «ОПОРА» Олександр Неберикут нагадав, що кандидати у депутати, які називають себе самовисуванцями, відверто обманюють виборців.

«Самовисування закінчується на момент обрання цієї людини: якщо вона хоче реалізувати свої програми, то їй доведеться примкнути до якоїсь більшості. Факт самовисування має сенс лише тоді, коли є сильні політичні партії, у які людина не можу потрапити, - лише тоді у кандидата єдиний вибір – іти самостійно. У нас цих партій безліч, і в будь-яку з них легко потрапити», – пояснив експерт.

Як відомо, голова Волинської ОДА Борис Клімчук має серйозний намір балотуватися до Верховної Ради України по мажоритарному виборчому окрузі з центром у Луцьку як самовисуванець.