В середньому вартість послуг мобільного зв'язку за кордоном виросла на 20%. Оператори ринку пов'язують це з девальвацією гривні, адже за надані послуги операторами інших країн їм доводиться розраховуватися в іноземній валюті.

СМС дорожчають

Окрім подорожчання послуги, цього літа оператори здивували клієнтів і новим підходом до "зонації" країн, що також вплинуло на вартість роумінгу. Так, якщо влітку минулого року для абонентів передплачених тарифних планів Beeline діяли єдині роумінгові тарифи на всі дзвінки (вхідні / вихідні дзвінки в країні перебування і дзвінки до України - 10,35 грн./хв.), то зараз для припейд-абонентів впроваджена зональна тарифікація - вартість послуг залежить від тарифної зони, до якої віднесена країна перебування абонента. Це привело до подорожчання послуг, які зросли для країн Європи в 2 рази (до 21 грн.), а для далекого зарубіжжя - в 3-4 (до 31-40 грн.).

Крупні оператори "Київстар" і Мтс-Україна навпаки кількість зон цього року скоротили з шести до чотирьох. "Раніше зонування було географічним. З 1 червня країни розподілені по тарифних зонах відповідно до "профілю" користування: туристичні і бізнес напряму поїздок", - пояснює Тетяна Машніна, начальник відділу роумінгу Мтс-Україна.

Проте вартість дзвінків з-за кордону в "Київстар" і Мтс-Україна значно відрізняється. Так, для розмов з країн Європи найбільш оптимальний тариф пропонує "Київстар" - 9 грн. за хвилину вихідного дзвінка на Україну. При цьому варто відзначити, що минулого тижня свої тарифи на роумінг "Київстар" понизив. Так, якщо рік тому вартість вхідних дзвінків в Європі для абонентів мобільного оператора складала 8 грн., то тепер вона рівна 6 грн. На одну гривню також подешевшали вихідні дзвінки. А ось, якщо ви вирушаєте до Єгипту або Таїланду, то вигідніші розцінки в Мтс-Україна - 15-20 грн. за хвилину.

Більше всього цього літа виросли в ціні текстові повідомлення. Так, якщо торік у всіх мобільних операторів вартість відправки одного СМС з країн Європи коштувала 2 грн., то цього року - 3, а для країн далекого зарубіжжя ця ціна виросла на третину - з 3 до 4-6 грн. "Єдине, на що ми підняли ціни, так це СМС в роумінгу", - говорить президент "Київстару" Ігор Літовченко. Так, раніше відіслати текстове повідомлення, перебуваючи в Єгипті, коштували 3 грн. Зараз вартість відправки СМС зросла до 4 грн.

Акції, але не для всіх.

Для того, щоб утримати абонентів, оператори проводять спеціальні акції на період літніх канікул. Так, life:) пропонує абонентам придбати спеціальний пакет "Роумінг life:)". "Абоненти можуть дзвонити в роумінгу по 2,50 або 5 грн. за хвилину і відправляти СМС по 2,50 грн.", - говорить прес-секретар мобільного оператора life:) Надія Лубніна. В рамках звичайного тарифного плану вартість роумінгу для абонентів life:) складає в середньому 13 грн. Найближчим часом запропонує нові акційні тарифи роумінгу в жарких країнах і Beeline.

А ось крупні мобільні оператори подібні акції проводити не збираються. "Замість проведення спеціальних акцій ми вирішили запропонувати всім своїм абонентам оптимальні тарифи, які діють на постійній підставі", - пояснюють в прес-службі Мтс-Україна.
 

За матеріалами mignews.com.ua