Журналіст Вголосу телефонував до тренерів команд та ставив їм такі запитання:
1Як оціните рівень чемпіонату України?
2. Чи оправдав себе внесок в 7,5 тис гривень?
3. Як ставитеся до того, що матчі між принциповими суперниками обслуговують арбітри з тих же міст, що і команди?

Олександр Обединський, головний тренер маріупольського «Іллічівця»
1.За скандал не хочу нічого говорити. Хто його хоче, той завжди знайде. Щодо рівня чемпіонату, то до команд БМК та «Іллічівець» підтягується львівське «Динамо». Для мене це молода, симпатична та перспективна команда. Думаю, рік-два і вона створить реальну конкуренцію лідерам, візьме участь у боротьбі за золоті медалі. У них є хороша молодь. Якщо зможуть її зберегти та розвинути, клуб прогресуватиме.

2. Не вважаю, що це багато, адже знаю які внески в інших країнах. Розумію, що команди у нас не в найкращому фінансовому стані. Попри це, для нашого чемпіонату це нормальна цифра.

3. Це нововведення. Основні наші арбітри з Маріуполя та Харкова. Капінус та Бєлєвцов судили нас три рази. Я не побачив великих ляпів. Коли програли в Харкові з рахунком 9:4 я сказав що до суддівства претензій немаю. Вони судили в Дніпродзержинську, коли ми виграли з рахунком 9:6. Я тоді сказав те саме. Перед матчем у Маріуполі заявив: кого призначуть, з тими арбітрами ми і будемо грати. Я не знаю по якій причині змінили Бєлєвцова на Кастанду . Вони і судили матч. Як на мене, відсудили добре. Честь їм і хвала, що вони не піддалися на провокацію БМК. Коли їхня команда виграє, усе добре, коли програє, гравці починають дива витворяти у воді. На початку другого періоду влаштували відкриту бійку. Це бачили всі. На мою думку, судді цей матч відсудили професійно, хоча він був дуже напруженим. Це моя думка, а думка команди БМК уже всім відома.

Євген Носик, головний тренер «ХПІ» (Харків)
1. Якщо оцінювати рівень чемпіонату України за п’ятибальною шкалою, то ставлю трійку. Слабенька у нас організація.

2. Не можу цього судити. Я не фінансист. Треба питати хто скільки дав, хто скільки отримав і так далі. Я до цієї справи немаю жодного відношення і туди не лізу. Платимо внесок за участь у чемпіонаті. А куди йдуть ці гроші, я ніколи не цікавився .

3. Це мені не подобається.

Сергій Столяров, тренер «БМК» (Харків)
1.Чемпіонат не сподобався зовсім, взагалі жах. І мова йде не тільки про останню гру, а й про інші матчі.

2. За цю суму можна спокійно було суддів викликати. Куди пішли ці гроші? Думаю, в наступному році стільки грошей ніхто платити не буде. Внесок себе не оправдав.

3. Суддівство слабке. Є тільки 2-3 арбітри, які можуть нормально судити. А от коли грає «Іллічівець» - «БМК», і обслуговують матч судді з Харкова та Маріуполя, такого бути не може. Негативно до цього ставлюся. Нехай викликають арбітрів з-за кордону, нехай нейтральні арбітри обслуговують такі матчі. Це говорили пану Євтушку. А судді нашої федерації довели до того, що сталося в останньому матчі.

Олександр Євтушок, віце-президент Федерації водного поло України
1.Рівень чемпіонату слабкий. Якщо порівняти часи Радянського Союзу, то нинішні наші команди – це в кращому випадку перша ліга. Чемпіонат не може бути на високому рівні, він поки не росте. На це є об’єктивні і суб’єктивні причини.

2. А що таке сім з половиною тисяч? Ви знаєте який внесок команд у чемпіонаті Росії? Там платять 6-7 тисяч доларів. Отримуючи такі гроші, Федерація може щось розвивати та щось робити. Раніше кожна команда була змушена возити свого арбітра і його фінансувати. З цього року усі арбітри рішенням міністерства перейшли під федерацію водного поло України. Відповідно, поїздка одного судді на тур обходиться команді в одну тисячу гривень. Якщо взяти шість турів та матчі плей-оф, то 6-7 тисяч команда повинна була тратити тільки на свого арбітра. Так чи інакше команди терпіли витрати. Окрім того, дві тисячі гривень був внесок у федерацію. Якщо все додати, то вийде 8-9 тисяч. А це дешевше, ніж було раніше.

Утім, тоді не всі клуби возили арбітра. Хтось возив і тратився, а хтось не вважав це за необхідне. Санкцій до таких команд не було жодних. Ті, арбітри, які приїжджали, судили не 1-2 матчі, а 3-4. А це не зовсім правильно і чесно.

Загалом, коли арбітра оплачує клуб, то він стає командним арбітром. Суддя стає залежним від тренера. Якщо він піде проти головного тренера, на наступний тур йому можуть не взяти, поїде уже інший. А щодо внеску в сім з половиною тисяч гривень, то планується, що на другий рік він буде ідентичним.

3. Я цих арбітрів призначав, тому як я до цього ставлюся, догадатися не складно. Це моя робота. З арбітрами була проведена робота, аби вони розуміли, що «своєї» команди у них немає. Тепер вони стали арбітрами не команд, а федерації. Їм пояснили, що в разі симпатії до якоїсь з команд, вони будуть відсторонені від роботи. Сьогодні немає суддів з Харкова, Маріуполя, Севастополя чи Львова, є судді з федерації. Усі рівні.

У минулому році був плей-оф, який судив Висотін з Києва та Семко з Севастополя. Тоді грали також «БМК» та «Іллічівець». Гра була провалена уже у другому періоді. З грою вони не справилися. Сьогодні у нас є кваліфіковані судді, які судять найважчі матчі.

Матчі без сіток на воротах і табла? За підсумками цього туру прийнято рішення, щоб Київ найближчим часом не приймав матчі. Я казав тренерам, що потрібно купити сітку, навіть був готовий допомогти в цьому питанні. Вони сказали, що все зроблять самі. Тренер ДЮСШ пан Войтович за день до змагань її зняв. Між ним та тренером ВК «Київ» є конфлікт. Войтович зробив погано і до нього є великі запитання.