Депутати Львівської міської ради розкритикували владу міста Львова, зокрема мера Андрія Садового, через хід створення Оперативного штабу інформування щодо ситуації із коронавірусом у місті, а також через перерозподіл бюджетних коштів.

Про це вони розповіли ефірі “Народного толк-шоу” 17 березня.

Так, депутат ЛМР від “ЄС” Сергій Івах зізнався: навіть львівські депутати достеменно не володіють ситуацією з коронавірусом, яка є в місті Львові.

“У нас створений Оперативний штаб – і туди відповідно до розпорядження міського голови входить Олег Березюк та депутат від “Самопомочі” як радник міського голови, – зазначив Івах. – Я ж сьогодні запропонував меру, щоб саме він очолив цей штаб, оскільки ситуація екстраординарна, бо він безпосередньо відповідальний за все, що відбувається у Львові. На жаль, він проігнорував це”.

Також депутат зауважив: на тій же сесії міської ради сьогодні запропонував меру, щоб у склад цього штабу були включені депутати з різних фракцій. “Він теж це проігнорував та перетворив у чергове шоу. Це приниження місцевого самоврядування – так поводитися”, – уточнив обранець.

При цьому депутат попросив журналістів, депутатів та громадськість стежити за тим, що буде відбуватися у сесійних залах. Особливо – щодо питань бюджету.

І розповів: “Сьогодні (під час сесії ЛМР, – ред.) в резервний фонд були перенаправлені кошти з загального фонду – 8 млн грн забрали з коштів зарплат вчителів, 3,7 млн грн – з культури. Також направити з цих коштів 3,2 млн грн – на департамент агломерації ЛМР. Депутати спочатку за це проголосували, а потім були шоковані. Бо цинізм влади вже дійшов до такого рівня, що ще умудрилися написати ухвалу, відповідно до якої забрали кошти з двох стадіонів – “Торпедо” і “Сільмаш”. При цьому маніпулюючи: “Це ж кошти на лікування, а це – на стадіон”.

“Це зухвала брехня у сесійній залі. І в мене складається враження: на стадіонах у Львові ніхто не дасть можливості зробити відкати, а на комунальних підприємствах – тут можуть бути.  Тому дуже важливо зараз стежити під час нинішньої ситуації за бюджетом Львова”, – наголосив Івах.

А депутат ЛМР від ВО “Свобода” Андрій Рікота уточнив: “Те, що сьогодні у Львові спрямували 30 млн грн у Фонд боротьби із коронавірусом і 70 млн грн – у резервний фонд – для того, щоб мати кошти на випадок необхідності реагування. І це цинічні речі, я не чекав, що так буде. Бо щоб не знайти інших джерел – і забрати у вчителів?”.

“Щодо департаменту агломераціїї – там, напевно, працевлаштовані близькі до мера люди – і туди він тихесенько скеровує кошти. Бо для когось війна – а для когось можливість нажитися – ще й у такий цинічний спосіб. Це дно. Щодо оперативного штабу, який створили у Львові – таке враження, що цей штаб створили для піару мера Львова”, – резюмував Рікота.