Про це сьогодні повідомив під час прес-конференції керівник проекту USAID Картлос Канкадзе, інформує кореспондент «Вголосу».

За його словами, гроші будуть використані для зниження рівня захворюваності на туберкульоз в 10-ти регіонах України, серед яких і Львівщина, до квітня 2017 року.

«Проект розрахований на 5 років. Починаючи з квітня 2012 року, ми навчаємо українських лікарів найкращим методам діагностики туберкульозу. Задля цього для медичного персоналу проводимо тренінги, семінари, круглі столи, конференції», – запевнив Картлос Канкадзе.

Окрім навчальної частини проектом передбачено посилення матеріально-технічної бази тих лікарень, в яких діагностують туберкульоз.

Як зазначив координатор проекту на Львівщині Микола Терлеєв, нещодавно для медперсоналу, який безпосередньо контактує з хворими на туберкульоз, було закуплено респіратори, а також препарати, так званої, молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу.

«Дані препарати дозволяють діагносту встановлювати точний діагноз та резистентність мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних препаратів лише за дві години», – пояснив Микола Терлеєв.

Він також детально розповів про чотири напрямки проекту «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».

Перший стосується покращення лікування хворих на туберкульоз без резистентності, тобто без стійкості хвороби до протитуберкульозних препаратів.

Другий – надання послуг хворим на резистентні форми туберкульозу.

«На лікування одного такого хворого держава витрачає понад 100 тис. грн», – пояснив фахівець і додав, що третій напрямок проекту передбачає лікування та профілактику одразу двох захворювань – туберкульоз і ВІЛ/СНІД.

Четвертий напрямок, за словами Миколи Терлеєва, спрямовано на покращення умов праці медичних працівників і лікування хворих в стаціонарі.

«Важливо попередити перехресне інфікування між хворими на туберкульоз та контактуючими», – сказав координатор проекту на Львівщині.

Наприкінці промови фахівець запевнив, що для зниження рівня захворюваності на туберкульоз необхідно налагодити тісну співпрацю між органами влади, місцевим самоврядуванням, соціальними службами та ЗМІ, які є потужною силою під час проведення інформаційної кампанії.

«Такий підхід дасть можливість уникнути епідемії та покращити здоров’я українців», – підкреслив Микола Терлеєв.