На цьому наголосив у четвер під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні голова місії США Даніель Байєр, передає «Укрінформ».

«Росія має вплив на сепаратистів у багатьох відношеннях, у тому числі, в контексті матеріальної та фінансової підтримки. Вона повинна використовувати свій значний вплив, щоб примусити сепаратистів виконувати свої зобов’язання, підписані в Мінську. Немає жодного виправдання за порушення того, що Росія та її поплічники підписали в Мінську 5 вересня», – заявив представник США.

Водночас він привітав вжиті Україною заходи на виконання зобов’язань про припинення вогню і продовження мирного врегулювання конфлікту на сході країни. Байєр також зазначив, що спостерігачі ОБСЄ, які перебувають в зоні конфлікту, намагаються контролювати дотримання угоди про припинення вогню.

«Їхні сумлінні зусилля не повинні бути зірвані Росією. Настав час для російської влади та сепаратистів, яких вона підтримує, виконати досягнуті в Мінську зобов’язання та негайно дозволити спостерігачам ОБСЄ виконувати свою роботу», – заявив американський дипломат.

Він висловив окрему стурбованість у зв’язку з погіршенням ситуації з правами людини в Криму, в тому числі, зникненням людей, тиском на кримськотатарську громаду під приводом «боротьби з екстремізмом».

«Ми закликаємо російську окупаційну владу припинити її переслідування релігійних та етнічних меншин, розслідувати насильницькі злочини та притягнути винних до відповідальності, а також надати міжнародним спостерігачам з прав людини повний доступ», – підкреслив представник США.