Тривалість нерестового періоду залежатиме від басейну річки, до якого належить та чи інша водойма. 

Зокрема у басейні річок Західний Буг, Прип’ять, Вісла нерестовий період триватиме з 1 квітня до 20 травня. У басейні Дністра і на всіх водосховищах і технічних водоймах, а також в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 1  квітня до 10 червня. 

В держуправлінні ОНПС нагадують, що любительське рибальство в цей період дозволено. Проте, рибалити можна однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у чітко визначених ділянках водойм області.

Натомість з 1 квітня до 30 червня на рибогосподарських водних об’єктах та у прибережних захисних смугах не можна буде проводити днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, трелювання лісу, а також пересування будь-яких плавзасобів, окрім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів та у разі надзвичайної потреби. 

Держуправління також нагадує, що за порушення правил рибальства ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність. 

Також українське природоохоронне законодавство передбачає нарахування шкоди, яку заподіяли через протиправний вилов риби.