У Польщі для забезпечення можливості голосування для українців організовано 4 виборчі дільниці.
Про це у коментарі „Контекст-медіа” повідомив голова ЛОГО „Комітет виборців України” Роман Кошовий під час засідання Львівського прес-клубу реформ „Особливості виборчого процесу в Україні”.
Виборчі дільниці працюють у Варшаві, Кракові, Любліні та Гданську.
Розповідаючи про перебіг виборчого процесу в Україні, Роман Кошовий відзначив, що найбільшою проблемою на шляху до чесних виборів є недотримання законодавства, яке на його думку є „добрим та демократичним”.
Іншою проблемою, яка пов’язана із вищезазначеною є відсутність надання рівних можливостей усім кандидатам.
Директор громадської організації „Інститут мости на Схід” Ян Пєкло, який був спостерігачем на виборах у Боснії та Косово, зазначив, що одну з найважливіших ролей під час вборів відіграють спостерігачі і зокрема від громадських організацій, які не є заангажовані. За новим же українським законом „Про вибори президента” громадські організації не є суб’єктами виборчого процесу, — відзначив Роман Кошовий.
Староста Перемишля Станіслав Байда розповів, що від кожної партії і громадської організації у Польщі на виборах може буди присутній один представник, якщо не як член виборчої комісії, то як спостерігач. Спостерігачами під час виборчого процесу у Польщі можуть бути також журналісти, — відзначив журналіст польського радіо „Жешув” Марек Цинкар.
„Дільничні комісії не є якимись недоступними бункерами”, — сказав він.
Ще однією проблемою є вивішування на виборчих дільниця про потоків по результати виборів.
За словами Романа Кошового, у законі „Про вибори президента” вказано, що протоколи про результати виборів повинні бути вивішені на кожній виборчій дільниці, однак не вказано на який термін. Ці протоколи можуть вивісити буквально на 5 хв., — сказав Роман Кошовий.