Як повідомив аташе посольства Туреччини Ахмет Чанга, подорожчання візової марки з 1 жовтня 2008 року пояснюється тим, що Україна не спростила режим в'їзду для турецьких громадян, хоча домовленості були.

Громадяни Туреччини платять за українську візу від 40 до 90 доларів залежно від мети візиту і терміну перебування. І після подачі документів чекають від чотирьох днів на її оформлення.

Нагадаємо, для громадян Росії діє спрощений режим в'їзду до Туреччини: віза оформляється в будь-якому пункті в'їзду до країни. Окрім закордонного паспорта, на кордоні потрібно мати ваучер або зворотний квиток, а також підтвердження наявності достатніх грошових коштів.

По в'їзній візі українець може знаходитися в Туреччині до трьох місяців. Проте для росіян і білорусів віза дійсна лише два місяці. Громадяни США і Великобританії платять за візову марку 20 доларів. Вона видається на три місяці.

Для Польщі віза на місяць коштує 15 доларів, а французам візові марки купувати не потрібно. Цього року путівки на популярні турецькі курорти подешевшали в доларах на 30%. В той же час ціни на провідні європейські курорти виросли від 10 до 30%.

За матеріалами alltravels.com.ua