У зверненні йдеться про те, що для визначення існуючого стану УКБ ЛОДА замовило в проектному інституті ДП „Інститут «Укрзахідпроектреставрація» обстеження пам'ятки архітектури.

27 січня цього року фахівці «Укрзахідпроектреставрації» провели обстеження будівлі церкви, території монастиря, водорозподільного басейну біля джерела.

На основі візуального обстеження встановлено, що дахові конструкції  церкви знаходяться в аварійному стані, на фасадах церкви спостерігаються тріщини, особливо у верхній частині стін та в стінах захристії.

Незадовільний стан стін, за словами фахівців, спричинений протіканням даху та несправністю водовідвідної системи. 

Крім того, у висновках фахівців зазначається, що кам'яна підпірна стінка на північ від  церкви знаходиться у напівзруйнованому стані. В залишках стіни спостерігається повне вимивання   кладочного розчину  та   вимучування   кам'яної  кладки стіни. 

У незадовільному стані перебувають також вікна і це призводить до утворення конденсату та зволоження стін всередині церкви.

Згідно попередніх розрахунків Державне підприємство «Інститут  «Укрзахідпроектреставрація» визначило вартість зазначених проектних робіт в сумі 469,8 тис. гривень.