Про це сказав представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв в ефірі «ВВС Radio».

«Ми повинні використати всі наші зусилля і можливості, не тільки Україна, але і США з ЄС, щоб натиснути на Кремль для припинення бойових дій. Якщо це не допоможе, ми повинні говорити про план «Б». Можливо, для ЄС настав час подумати про можливість військової операції на Донбасі», - цитує слова Єлісєєва «Українська правда». 

За його словами, на прикладі Дебальцевого видно порушення з боку підтримуваних Росією сепаратистів підписаних мінських угод.

«Ми наполягаємо, що припинення вогню повинне проходити по всій лінії зіткнення, зафіксованій в домовленостях. Ми закликаємо міжнародну громадськість, Європейський союз посилити тиск на Кремль, щоб припинити бойові дії», - додав він.

Єлісєєв підкреслив, що атаками на Дебальцеве Росія ставить під питання виконання мінських угод, підписаних за підтримки європейських лідерів.

«Ми ще раз закликаємо лідерів Німеччини і Франції вплинути на Володимира Путіна, щоб він змусив терористів припинити вогонь», - сказав він.

Як повідомлялося, Федеріка Могеріні заявила, що у випадку, якщо бойові дії триватимуть і порушення мінських домовленостей продовжуватиметься, ЄС буде готовий до нових дій.

Нагадаємо, вчора Україна звернулась до країн-учасників переговорів у Мінську, країн Європейського Союзу та  НАТО через недотримання Росією мінських угод. 

Оскільки ні Росія, ні бойовики не виконують мінські угоди, в Адміністрації президента розглядають «повернення до іншого сценарію»