Російські спецслужби планують задіяти терористичну агентуру «МГБ ЛНР» для інспірації позаштатних ситуацій на виборчих дільницях під час виборів Президента України.

Про це заявили екс-співробітник Головного управління розвідки України капітан першого рангу Юрій Сміщук та екс-співробітник Управління спеціальних операцій ГШ ЗСУ полковник В'ячеслав Протопопов, повідомляє «Інформаційний спротив».

«За наявною інформацією, російські куратори і квазіспецслужба терористів «ЛНР» ведуть підготовку групи провокаторів з числа громадян України, які тимчасово проживають на непідконтрольній території і входять в агентурний апарат МГБ ЛНР». Їхнім завданням буде штучне створення провокаційних ситуацій на виборчих дільницях, які будуть висвітлюватися в ЗМІ та формувати враження нібито фальсифікації, непрозорості виборів, їх незаконність і нібито порушень прав переселенців», — сказав Сміщук.

При цьому, за його словами, обов'язково всі перераховані вище факти і порушення мають фіксувати представники ЗМІ, бути численними і охоплювати більшість регіонів України.

А полковник Протопопов додав, що основна увага буде приділятися прикордонним з окупованими територіями регіонам, центральній частині України та місту Києву.

Він зазначив, що серед можливих варіантів для провокаторів розглядається «відмова надання права голосу за довідками переселенців».

«З кандидатами-провокаторами зараз проводять заняття російські фахівці у сфері виборчого права і представники виборчих комісій, котрі проводять «консультації» з приводу можливості виявлення порушень під час виборів, їхнього «правильного» трактування та «подання» перед пресою», — повідомив експерт.

Він уточнив, що зафіксовані факти «порушень» планують в режимі онлайн висвітлювати в російських і західних ЗМІ, а також на території терористичних угруповань «ЛНР» і «ДНР».

Як повідомляв "Вголос", Василь Грицак, глава СБУ, заявив, що правоохоронні та правові органи України готові спільно протидіяти можливим кібератакам на сервер ЦВК і реєстр виборців.