Фестиваль "Дні польського кіно в Україні" з 9 по 14 квітня. Кінопалац. Початок сеансів о 19:00. Ціна квитків – 20 гривень.

Програма:

9 квітня

Татарське зілля (2009)

Режисер: Анджей Вайда. У ролях: Кристина Янда, Павел Шайда, Ядвіга Янковска-Чешляк, Ян Енглерт, Юлія Пєтруха.

Останній фільм великого польського режисера Анджея Вайди, що мав світову прем’єру на останньому Берлінському фестивалі та отримав приз Альфреда Бауера за інновації у кіномистецтві. Фільм є екранізацією короткої новели великого польського письменника Ярослава Івашкевича у поєднанні з особистим щоденником актриси Кристини Янди – так минуле поєдналося з сучасністю. Тонка психологічна пастораль, що торкається серйозних міркувань великого майстра про ХХ століття та століття ХХІ.

10 квітня

Дрімота (2008)

Режисер: Магдалена Пєкорж. У ролях: Малгожата Кожуховська, Міхал Жебровський, Рафал Мачковяк, Кшиштоф Завадський, Кшиштоф Кольбергер, Бартош Обухович.

Розповідь про людей у стані емоційної летаргії. Вони живуть у катастрофічних стосунках з реальністю і не мають відваги змінити своє життя. Роза є актрисою, але не може працювати, потерпаючи від наркозалежності, підозрює чоловіка у зраді, але боїться подивитися правді в очі. Молодий лікар Адам є на роздоріжжі між власною дорогою в житті та лояльністю до батьків. Відомий письменник Роберт через хворобу постає перед важким вибором. Через збіг обставин шляхи героїв перетинаються і доля надає їм шанс звільнитися від емоційної сплячки.

11 квітня

33 сцени з життя (2008)

Режисер: Малгожата Шумовська. У ролях: Юлія Єнч, Мачей Штур, Анджей Худзяк, Малгожата Гаєвська-Кшиштофік, Петер Гентцлер, Рафал Мачковяк.

Головна героїня 30-річна Юлія, художниця, що має світовий успіх, живе в оточенні кохаючих батьків та чоловіка, відомого композитора. Протягом кількох місяців все змінюється. Вона втрачає не тільки батьків, але й чоловіка, а в її кар’єрі відбувається криза. Ситуація є такою безнадійною, що інколи Юлії здається, що вона є тільки спостерігачем подій, а не їх учасником. Так, на руїнах минулого вона навчається жити знову.

12 квітня

Чотири ночі з Анною (2008)

Режисер: Єжи Сколімовський. У ролях: Артур Штеранко, Кінга Прайс, Малгожата Бучковська, Єжи Федорович, Барбара Колоджейська, Збігнєв Конопка.

Головний герой, Леон, працює на спалюванні медичного сміття в провінційному містечку. Він закохується у медсестру та намагається наблизитися до неї. Він застосовує снодійне та уночі вкрадається до її помешкання через вікно. Довгі години він проводить біля її ліжка, з кожним візитом дозволяючи собі новий крок в їх відносинах. Сюрреалістична стрічка класика польського та британського кіно, володаря "Золотої пальми" Канн та "Золотого ведмедя" Берліну Єжи Сколімовського. Фільм-відкриття "Двотижневика режисерів" Канн-2008.

13 квітня

Стадіон безпритульних (2008)

Режисер: Кася Адамік. У ролях: Марчин Дорочинський, Ерік Любош, Марія Северин, Збігнев Замаховській, Дмітрій Персин, Марек Каліта, Яцек Понедзялек.

Фільм заснований на реальних подіях та розповідає сучасну історію заснування футбольної команди безпритульних. Головний герой – сорокарічний Яцек Мруз – колишній гравець польської збірної. Яцек збирає "коллег" та складає з них футбольну команду. Їх мрія – зіграти в Міжнародному Чемпіонаті з Футболу серед Безпритульних. Фільм оповідає про цих неординарних гравців, їх особисті історії та спільну боротьбу із труднощами життя. Яскрава комедія, що піднімає важливі проблеми сьогодення.

14 квітня

Подряпина (2008)

Режисер: Міхал Роза. У ролях: Ядвіга Янковська-Чешляк, Кшиштоф Строїнський, Кінга Прайс, Ришард Філіпський.

Сучасний Краків, академічне середовище. Подружжя Яна та Йоанни живе у гармонії та коханні багато років, але, несподівано, минуле завдає їх відносинам несподіваного удару. Одного дня Йоанна дізнається від "доброзичливої" людини про певну підлість, що зробив у минулому її чоловік. Найбільшою ж неприємністю стає звістка про його минулу співпрацю з таємною поліцією. Зростаюча підозра накладає тінь на їх стосунки. Фільм торкається теми люстрації, актуальної та гострої для сучасної Польщі.