Почалося все з того, що добродій Маркіян Лубківський, директор турніру Євро-2012 в Україні, виступаючи на брифінгу у Києві заявив, що Львів надто забарився з будівництвом свого євростадіону і якщо не вирішить цієї проблеми, то втратить звання міста-господаря Євро-2012.

Дніпропетровськ почав агітацію. Інформація не пройшла повз вуха голови Федерації футболу Дніпропетровської області Андрія Павелка, який моментально підкинув ідею, нібито, місто готове замінити Львів у боротьбі за Євро.

«Ймовірність досить низька, оскільки наступної неділі в Варшаві пройде жеребкування по містах проведення. Проте, як мені сказав директор Євро-2012 Мартін Кален: «Ніколи не говори ніколи», - заявив голова Дніпропетровської Федерації футболу.

За його словами, неспроможність вчасно фінансувати будівництво стадіонів в Києві іа у Львові ставить під загрозу проведення Євро-2012 в Україні взагалі. А Дніпропетровськ цілком готовий взяти на себе відповідальність за проведення чемпіонату. Там є непогана ситуація з готелями, також місто може надати інфраструктуру для розміщення вболівальників за допомогою річкового транспорту. Крім того, поруч, за 100 км, є Запоріжжя, яке готове прийти на допомогу. Всі ці плюси інспектори УЄФА, за словами Павелка, не змогли оцінити, коли робили свій остаточний вибір.

«Дніпропетровськ може підставити своє дружнє плече для країни і замінити будь яке місто, що випадає зі списку УЄФА», - підкреслив Андрій Павелко.

У разі необхідності навіть крісла на «Дніпро-арені» поміняють на вузькі, щоб вмістити більше осіб, так, як це передбачено вимогами УЄФА. А з аеропортом у колишньому Катеринославі теж все добре – його власник підтвердив готовність вдатися до реконструкції аеровокзалу для прийому всіх гостей Євро-2012.

«На жаль, УЄФА не розглядає питання заміни міст для проведення чемпіонату, тому я б хотів звернутися до всіх політиків, які мають вплив на прийняття рішень всередині країни і за її кордоном. На жаль, ніхто з наших земляків не поміг нам з державними гарантіями стосовно аеропорту. Тоді в Києві були дуже серйозні сили, які могли б помогти Дніпропетровську. Сергій Тігіпко на той момент мав посаду радника прем’єр-міністра України і голови ради інвесторів при Кабміні. На президентських виборах Дніпропетровськ дав велику кількість голосів кандидатам на посаду Президента, і Сергію Тігіпко персонально. Тому дуже б хотілося, щоб Сергій Тігіпко проявив інтерес до цього питання. Тим більше, що Дніпропетровськ може і готовий допомогти у проведені Євро-2012», - звернувся до призера президентських перегонів Андрій Павелко під час сьогоднішньої прес-конференції.

Він закликав усіх дніпропетровських політиків об’єднатися навколо ідеї проведення чемпіонату в Дніпрі.

Відповідь вже вдалось отримати від народного депутата України від фракції БЮТ Святослава Олійника, який заявив, що це справа честі дніпропетровських політиків використати можливість боротися за проведення європейського чемпіонату в рідному місті.

«Якщо з'являється можливість, яка дає Дніпропетровську шанс повернути собі право на проведення Євро-2012, якщо це реально з точки зору прийняття рішень УЄФА, то справою честі всіх дніпропетровських політиків, у тому числі тих, хто претендує на крісло мера і представників ключових політичних сил, є використати такий шанс», - заявив нардеп у коментарі ІА «Новий міст».

У свою чергу представники Львівщини запевнили громаду, що стадіон у Львові будується згідно графіка.

Андрій Садовий заявив, що генпідрядник з будівництва стадіону вже отримав авансом кошти на продовження проведення робіт. А голова Львівської облдержадміністрації Микола Кміть взагалі здивувався заяві Маркіяна Лубківського.

«Якщо у Маркіяна Лубківського є якісь претензії до будівництва стадіону, то йому варто було б приїхати і провести нараду. Фінансування стадіону відкрито. Стадіон будується. Я не знаю про які проблеми говорить директор турніру Євро-2012 в Україні. Ми йдемо згідно з графіком», - підкреслив Кміть.