У червні, до дня народження полковника армії УНР, першого голови ОУН Євгена Коновальця, на батьківщині великого українця, в історико-меморіальному музеї Зашкова продемонструють оновлену експозицію та мультимедійні просвітницькі проєкти. Про це повідомила прес-служба обласної ради.
З відповідною ініціативою до постійної комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради звернувся директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.
9 квітня, під час засідання постійної комісії, депутати обласної ради розглянули та підтримали запропонований план заходів із вшанування пам'яті засновника Організації українських націоналістів.
Нагадаємо, що з 1990 року у родинному будинку Коновальців функціонує історико-меморіальний музей. 2021 рік визнаний на Львівщині роком Євгена Коновальця.
Полковник Армії УНР, командир Січових Стрільців, член Стрілецької Ради, комендант УВО, голова Проводу українських націоналістів, перший голова ОУН, один з ідеологів українського націоналізму - Євген Коновалець народився 14 червня 1891 року у селі Зашків Львівського району.

2021 - рік Євгена Коновальця

16 лютого цього року депутати Львівської обласної ради проголосували за проголошення 2021 року – Роком Євгена Коновальця.
16 березня Львівська обласна рада закликала Президента України присвоїти Євгенові Коновальцю звання Героя України з врученням ордена держави (посмертно) - за незламність духу, відстоювання ідей української нації, виявлення героїзму та жертовності в боротьбі за незалежність держави.

Читайте також...