Про це пише Сергій Щербина у «Інсайдері».

Про керівника «Батальйонного братства» В’ячеслава Фурсу заговорили ще в травні 2014 року. Програма «Гроші» на «1+1» робила сюжет про цю людину, який нібито очолював штаб «Правого сектора» на Київщині. У цьому матеріалі він згадувався в якості «вишгородського кримінального авторитета».

За словами мешканців Вишгорода, згаданих у сюжеті, навесні озброєні бійці «ПС» охороняли будинок колишнього міністра екології Едуарда Ставицького у Вишгородському районі. Крім того, журналісти стверджували, що Фурса і його бійці займалися сортуванням цінностей в резиденції Віктора Януковича «Межигір’я».

Сам же Фурса заявив, що він займається бізнесом, а до криміналу не має ніякого відношення. Після Майдану він подався в політику, вступивши в партію «Правий сектор». На останніх парламентських виборах він балотувався по 96-му округу на Київщині.

Серед засновників «Батальйонного братства» є Балицький Едуард Григорович. Цей чоловік згадувався в програмі «Слідство.інфо», присвяченій розкраденим цінностям з будинків екс-генпрокурора Віктора Пшонки та його сина Артема Пшонки.

Після падіння режиму Януковича в кінці лютого 2014 Самооборона Майдану разом з журналістами зайшли в особняки Пшонок, розташовані на березі Київського моря в Сухолуччі Вишгородського району Київської області. Ці будинки були тільки побудовані і багато оздоблені.

У червні стало відомо, що нерухомість Пшонок охороняє якась приватна компанія. Журналісти знову приїхали на місце разом з Самообороною. З’ясувалося, що меблі з будинків екс-генпрокурора і його сина вивозять невідомі люди, залишаючи голі стіни. А приватна охоронна фірма покликана прикривати мародерство. Також на території будинків була знайдена снайперська гвинтівка, заряджена забороненими до цивільного обороту патронами.

Під час візиту Самооборони і журналістів на місце приїхав чоловік, яка нібито привіз їжу приватним охоронцям. Ним виявився Едуард Григорович Балицький. Йому ж належала знайдена в будинках Пшонок гвинтівка.

Як з’ясували журналісти, Балицький є співвласником або директором декількох фірм на Київщині, які займаються нафтопродуктами. У цих компаній простежуються зв’язки з нафтогазовим бізнесом Едуарда Ставицького.

Також серед членів «Батальйони братства» є Зілов Сергій Володимирович. У червні 2014 телеканал «Рада» брав інтерв’ю у цієї людини як у заступника командира 8-й сотні ветеранів Афганістану батальйону «Айдар». У серпні Зілов давав ЗМІ коментарі в якості прес-секретаря «Айдара».

А в березні 2014-го Зілов представлявся радником екс-глави НАК «Нафтогаз», нинішнього депутата від «Опозиційного блоку» Євгена Бакуліна. Сергій Лещенко писав про те, що Сергій Зілов разом з екс-нардепом від Партії регіонів Сергієм Кацубою намагалися захистити Бакуліна від арешту навесні минулого року. При цьому Зілов погрожував правоохоронцям «Правим сектором».

КацубабувзаступникомБакуліна у «Нафтогазі», членом наглядової ради «Чорноморнафтогазу», курував закупівлю»вишок Бойка».

Нагадаємо, ввечері 3 лютого кілька десятків невідомих влаштували бійку з солдатами Нацгвардії, які охороняли Адміністрацію президента. Протестувальники заявили, що вони представляють «Батальйонне братство», і вимагали введення в Україні військового стану та відставки керівників силових органів.

На наступний день голова СБУ Валентин Наливайченко повідомив про затримання підполковника Генштабу Михайла Чорнобая за організацію «фейковий штурму» АП. За словами глави СБУ, разом з ним був затриманий спільник на прізвище Малешко, який є представником угрупування «ДНР».

Також Наливайченко розповів, що СБУ провела ряд затримань «зрадників, які надавали добровольчим батальйонам брехливу інформацію про втрати українських підрозділів у зоні АТО, і підбурювали таким чином службовців батальйонів до протестних акцій».