Про це в ефірі «5 каналу» заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«Я б не називав так цю схему «схемою Онищенка». До неї були причетні багато політиків. Вона функціонувала завдяки одному елементу — різниця в ціні», — сказав він.

За його словами, цю практику широко використовували з 2010 по 2014 роки на біржах так звані компанії Сергія Курченка. Крім того, Коболєв зазначив, що ця схема насамперед гальмувала розвиток видобутку газу.

Як відомо, депутат-втікач Олександр Онищенко звинуватив Президента Петра Порошенка у корупції, підкупі парламентарів та використанні правоохоронних органів для тиску на бізнесменів та політиків.

У зв’язку з такими заявами, 15 грудня НАБУ направило адвокатам Онищенка запит на проведення допиту підозрюваного у режимі відеоконференції.

Раніше заступник Генерального прокурора України – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький наголосив, що якщо народний депутат України Олександр Онищенко не надасть протягом 10 днів доказів стосовно його заяв про політичну корупцію, то доведеться закривати провадження.

Нагадаємо, народного депутата Олександра Онищенка підозрюють у скоєнні низки злочинів.

Повідомлення про підозру генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав 27 липня 2016 року. Згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт Верховна Рада надала 5 липня 2016 року. Напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко покинув територію держави. 8 серпня 2016 року Онищенка було оголошено в національний розшук.