Програма «Викидай правильно» є спільною ініціативою Міністерства екології та компанії МТС.

Як повідомив сьогодні на прес-конференції директор ЗТУ «МТС-Україна» Дмитро Пономаренко, спеціальні контейнери для збору старих батарейок встановили у всіх фірмових магазинах МТС. У Львові їх 12, а до кінця місяця контейнери будуть по всіх магазинах Львівщини.

«Аналогічна ініціатива зараз є у Києві, до кінця року, ми будемо намагатись, щоб контейнери зі збору відпрацьованих батарейок були у кожному магазині МТС, їх в Україні понад 500», – повідомив Пономаренко.

Крім того, контейнери для батарейок з часом встановлять у дитячих садках, школах, приміщеннях органів місцевого самоврядування, повідомила заступник директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Наталія Башта. За її словами, на території Львова це питання більш-менш акумулюється, а в області – практично не вирішується.

«Новизна в тому, що буде діяти ціла система збору, транспортування, зберігання та утилізації і якщо до цього ініціативи були громадськими чи приватними, спасибі їм за небайдужість, але громадські організації завжди обмежені в ресурсах і можливостях, навіть якщо йдеться про виготовлення спеціальних контейнерів. В нас ця програма набрала певної системності, будуть використовуватись ресурси компанії, ми надаємо добровільно на безоплатній системі свою логістичну мережу, працівників, які будуть займатись програмою. Всі охочі можуть долучитись», – зазначив представник МТС Володимир Хіцяк.

Зібрані батарейки зберігатиме ПП «Реал», компанія має ліцензію на цю діяльність.

«Ми маємо спеціальний склад, забезпечений до всіх стандартів, в якому зберігатимуть батарейки, щоб вони не потрапили ані у воду, ані в грунт», – зазначив представник компанії Віталій Надашкевич.

Подальша доля зібраних батарейок та акумуляторів, нарізі, невідома. Міністерство екології, за словами Надашкевича, веде переговори щодо їх утилізації на ДП «Аргентум» (Львів), а також на підприємствах за кордоном.