Про це заявив в ефірі Першого національного прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, повідомляє УНІАН.

За його словами, курс може стабілізувати після надходження кредиту МВФ.

«Упродовж двох тижнів ми очікуємо на рішення МВФ, до України піде серйозна фінансова допомога, - сказав глава уряду. – Країна розкрадена, золотовалютних резервів немає. Зараз прийдуть золотовалютні резерви, ми відразу стабілізуємо курс».

Яценюк наголосив, що він дуже упевнено дивиться у майбутнє. «Я дуже упевнено дивлюся у наше майбутнє. Часи тяжкі, але й ці часи минуть. Від нас залежить все, щоб відбуватиметься в країні. Все у наших силах», - додав глава уряду.

Раніше, в ході традиційного брифінгу у Вашингтоні, директор Європейського департаменту МВФ Реза Могхадам також зазначав, що отримання Україною перших кредитних траншів у рамках виконання програми співпраці з Міжнародним валютним фондом сприятиме збільшенню валютних резервів України і стабілізації курсу національної валюти, який на даний момент демонструє дуже високу волатильність.

Нагадаємо, сьогодні українська валюта продемонструвала новий рекорд: євро перевалив 19 грн, долар наближається до 14 грн.

Раніше в НБУ заявляли, що після надходження кредиту МВФ гривня зміцніє.

Україна веде переговори з Міжнародним валютним фондом про дворічну програму кредитування економіки обсягом 14-18 млрд дол

Україна відновила активний діалог із Міжнародним валютним фондом в лютому 2014 року після призначення нового складу уряду.

Впродовж 2013 року в Україні працювали дві технічні місії МВФ, які виконували, швидше, оціночну функцію – рішення про фінансування економіки України за підсумками роботи обох місій так і не було ухвалено.

У грудні 2013 року фахівці фонду відзначали, що макроекономічна політика, що проводилася на той момент владою України, посилювала значні зовнішні та фіскальні дисбаланси, а також багато в чому поглиблювала рецесію.