Мощівники вчора вперше виставили у Соборі святого Юра та у церкві святої Анни.

За словами отця церкви святої Анни – Володимира, - це знакова подія для вірян Української Греко-Католицької церкви. Особливо львів’яни чекали на можливість приклонити голову перед прахом отця Омеляна Ковча.

«З доброї волі Українського товариства Туринської плащаниці та фонду братів Васюників ми сьогодні отримали мощівники з прахом блаженного Омеляна Ковча та мощі Петра Вергуна. Ігор та Іван Васьники, до речі, являються родичами блаженної пам’яті отця Омеляна Ковча, який помер мученицькою смертю в концтаборі Майданек під Любліном. Також привезли мощі отця Петра Вергуна.

Ці дві величні особистості були свідками віри Христової, свідками віри Церкви в часи переслідувань. Вони показали, що були незламні духом в тих тяжких обставинах особистого життя, їхнього народу та пастви. Вони показали, наскільки одна людина може багато зробити», - розповів о. Володимир.

Привезти прах та мощі блаженних допоміг Ігор Васюник.

Омелян Ковч - греко-католицький священник. Під час другої світової війни арештований гестапо за надання допомоги євреям і ув'язнений у концтаборі Майданек, де таємно продовжував свою священицьку діяльність. Отець Омелян Ковч до останнього у Майданеку залишався відданим і вірним душпастирем. 25 березня 1944 р. був газований та спалений у крематорії концтабору смерті Майданек (нині на терені міста Люблін, (Польща).

Петро Вергун - священик Української Греко-Католицької Церкви. 30 жовтня 1927 року Митрополит Андрей Шептицький висвятив отця на священика у Соборі св. Юра у Львові. Після свячень він отримав призначення на душпастирське служіння серед українців католиків у Німеччині з осередком у Берліні.

Душпастирювання у Німеччині було надзвичайно важким. Німецький уряд робив всілякі можливі труднощі в організації українців-католиків у церковні спільноти. Уряд часто забороняв богослужіння для українських робітників (остарбайтерів), не давав дозволу на душпастирську працю.

Помер о. Петро на самоті – серед снігів і сибірських морозів, після довгих терпінь і тортур у більшовицьких концтаборах.

Обох отців Греко-Католицткої церкви, отців Омеляна Ковча та Петра Вергуна, зарахували до лику блаженних 2001 року в Львові. Божественну літургію тоді проводив сам Папа Іван Павло ІІ.