«Учасники Альянсу "Майдан" неодноразово попереджали, що ігнорування Президентом України Віктором Ющенком, а скоріше - його безконтрольним Секретаріатом під орудою Олександра Зінченка, вимог Альянсу про відмову від протиправної практики засекречування (під незаконними обмежувальними грифами) нормативних актів приведе Віктора Андрійовича до суду», сказано в прес-релізі організації.

31-го січня цього року відкритим листом співголови Харківської правозахисної групи Євгена Захарова до Президента України Віктора Ющенка Альянс громадянських активістів "Майдан" розпочав "Операцію "Для друку!", спрямовану на припинення практики видання державними органами і посадовими особами нормативних актів під грифами обмеженого доступу, не передбаченими законодавством. До звернених до Президента вимог приєдналися, поставивши підписи, 32 громадських організації та близько 600 громадян.

Оскільки запити активістів "Майдану" з вимогою надання інформації про "секретні матеріали" (зокрема - породжені за часів Кучми) залишаються без уваги, сьогодні консультант Альянсу "Майдан" з правових питань Олександр Северин подав до Печерського суду м.Києва першу скаргу щодо бездіяльности Президента України В.Ющенка.