Про це йдеться у заяві Служби безпеки України.

«Встановлено, що серед затриманих осіб, які влаштували провокації, що призвели до зіткнень і масових жертв серед людей 2 травня в Одесі, є щонайменше троє громадян Російської Федерації. Відповідні документи передані до Міністерства закордонних справ України», – зазначили в СБУ.

Зокрема, один з затриманих – громадянин РФ Мефедов Євген Ігоревич, 1983 року народження, уродженець м. Йошкар-Ола. З його слів, батько працює в МНС РФ.

Ще двоє затриманих – громадянин РФ Красильников Андрій Володимирович, 1966 року народження, мешканець міста Нижній Новгород та громадянин РФ Золоташко Олександр Олександрович, 1976 року народження.

«З його слів, батько співробітник ВВ РФ, який проходить службу у м.Харп Тюменської області та мешкає в м. Нижній Новгород», – зазначили в СБУ.

Нагадаємо, що у ході протистояння в Одесі між активістами Антимайдану і фанатами одеського і харківського футбольних клубів загорівся Будинок профспілок.

У результаті зіткнень і пожежі в Будинку профспілок на Куликовому полі Одеси загинуло 45 людей, 125 – отримали тілесні ушкодження та госпіталізовані. Серед постраждалих – 21 правоохоронець.

Більшість затриманих за участь у провокаціях в Одесі 2 травня ідентифіковані як росіяни та жителі Придністров’я.

У зв’язку з трагічними подіями 3, 4 і 5 травня 2014 року оголошені в Одесі днями жалоби.