Про це повідомляє газета «Сегодня» з посиланням на керівника слідчої групи у справі загибелі В’ячеслава Чорновола Павла Дембицького.

«Враховуючи зібрані в процесі слідства докази, а також за результатами п'яти незалежних експертиз, у тому числі проведеною за участю польських фахівців, водій «Тойоти Королла» Євгеній Павлов, що раніше вважався винною стороною у ДТП, реабілітований, — повідомив Павло Дембицький. — Визнано, що у нього за жодних обставин не було можливості уникнути зіткнення з КамАЗом».

Таким чином, через 10 років після трагедії, слідство дійшло висновків, що принципово міняють картину трагедії. Адже в березні-червні 1999 року воно розділило провину за загибель Чорновола порівну між обома водіями — КамАЗу Куделею і «Тойоти» — Павловим. Перший залишився в живих та підпав під амністію. Другий загинув разом з В'ячеславом Чорноволом і всі десять років ніс на собі тавро порушника ПДР. Подейкували, що він міг заснути за кермом і навіть вжити спиртне. Тепер підозри знято, Павлов виправданий остаточно. На запитання. якою все-таки була швидкість «Тойоти», пан Дембіцкий відповів: «Як встановлено вченими і фахівцями, допустимою, в межах 100 км в годину».

Реабілітація Павлова може істотно вплинути на хід слідства. Після цього ще більшу вагу отримує версія навмисного вбивства Чорновола, яка і так вже розглядається слідством як пріоритетна. Правда, як рухається розслідування в цьому напрямі Дембіцкий не сказав, відзначивши лише, що «робота ведеться дуже активно».

25 березня 1999 року В’ячеслав Чорновіл загинув за нез’ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. На місці загибелі встановлено справжній козацький хрест. Поховано видатного українського державного діяча на центральній алеї Байкового кладовища. 2000 року присвоєно звання Героя України.

Сьогодні виповнюється 10 років з дня загибелі лідера Руху В’ячеслава Чорновола.