Про це інформує прес-центр СБУ.

Встановлено, що вчора цей  історичний експонат, який перебував у музеї «Історії та розвитку Донецької залізниці», почали готувати до вивозу за кордон через пункт пропуску «Успенка».

«Раритетний паровоз «Ь-2062», так звана «Кукушка», єдиний у світі екземпляр маневреного безтендерного танка-паровоза «Ь-2062» та  є невід’ємною частиною української культурної та історичної спадщини. Служба безпеки України закликає світову спільноту, зокрема, представників ОБСЄ, які знаходяться в пункті пропуску «Успенка», завадити незаконному привласненню унікальної історичної цінності, що належить Україні», – зазначила речник СБУ Олена Гітлянська.

Вона додала, що мародери несуть повну юридичну відповідальність з урахуванням норм міжнародного гуманітарного права та чинного кримінального законодавства України.

«Рано чи пізно всі ці злочини стануть предметом розгляду українських та міжнародних судів. Принагідно хочу нагадати, що на основі масових свідоцтв і встановлених доказів вчинення терористами «ДНР» і «ЛНР» злочинів проти миру і безпеки людства Служба безпеки  відкрила кримінальне провадження за злочини проти людяності», – заявила Гітлянська.