Компанія Petcube – виробник найпопулярніших у світі відеокамер для власників домашніх тварин. Стартап був заснований у 2013-му році трьома друзями, що працювали разом у рекламній агенції в Києві, передає «Голос Америки».

Їм було по 23 роки. Компанії вдалося залучити 3,8 мільйонів доларів інвестицій, і зараз її вироби продаються в найбільших американських мережах роздрібної торгівлі, таких як Amazon, BestBuy, Petco.

У Petcube працює півсотні людей. Найбільший відділ досі в українській столиці, а головний офіс – у Кремнієвій долині, домівці стартапів та глобальних технологічних компаній.

Зазначимо, що Ярослав Ажнюк вважає, що ця номінація – це насамперед визнання заслуг Petcube як компанії, а не окремої людини.

«Так склалося, що я генеральний директор цієї компанії, нас троє співзасновників, заслуги Саші та Андрія в цьому не менші, а в компанії працює 50 людей, і я сприймаю це як визнання для всіх цих 50 людей», – наголошує Ярослав.

Партнери – Саша Нескін  (технічний директор – у нас обох магістерські дипломи з комп’ютерних наук) та Андрій Клен (дизайн-директор, за освітою журналіст, але за покликанням дизайнер).

Ідея народилася у Саші, який тільки-но завів собі собаку і дуже турбувався тим, що робить його улюбленець, коли залишається сам удома. Саша зробив пристрій, який став прототипом камери, яку зараз випускає Petcube. 

Планувалося, що компанія випускатиме продукт для глобального ринку, що перший ринок – це Сполучені Штати і відкриє офіс у Сан-Франциско, бо це місце, яке зараз з усіх місць на планеті має найбільше зосередження знань, експертизи про те, як робити технологічні продукти, чи то фізичні, чи програмні.