Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул у Львові під час першого засідання оргкомітету з підготовки заявки до Міжнародного олімпійського комітету (МОК) про здобуття права на проведення в 2022 році зимових Олімпійських та Параолімпійських ігор в Україні, інформує кореспондент Вголосу.

Олександр Вілкул зазначив, що підготовка заявки на проведення Зимових Олімпійських ігор 2022 року – складова державної стратегії розвитку Карпатського регіону та Львова. Він нагадав, що у листопаді цього року до Міжнародного олімпійського комітету буде подано декларацію про намір України стати кандидатом на право проведення Олімпіади. А в березні наступного – буде відповідна заявка.

Конкурентами України у боротьбі за право проводити Зимову Олімпіаду 2022 року будуть Норвегія, Швеція, Словаччина, Польща та Німеччина. Саме остання країна, на думку Олександра Вілкула, є найсерйознішим суперником України в цьому змаганні. Однак для проведення Олімпіади у Мюнхені має бути проведений референдум, явка на якому повинна скласти 50% +1. В Україні сподіваються, що на референдум не прийде достатня кількість людей і Німеччина змушена буде відмовитись від участі у боротьбі за право проводити ОІ-2022.

Крім того, віце-прем’єр-міністр наголосив, що у липні наступного року Україна повинна увійти до шорт-листа країн-кандидатів на проведення Олімпіади, а вже 2015 році Міжнародний олімпійський комітет назве країну-переможця.

Також Олександр Вілкул розповів, що Україна планує проведення Зимових Олімпійських Ігор-2022 у Львові, Тисовці (Львівська область) та Боржаві (Закарпатська область).

Тренувальні бази для учасників ОІ-2022, за словами віце-прем’єра, будуть розміщені на території майже всієї Західної України.