В окупованому Криму до затриманих 30 травня активісток Лутфіє Зудієвої та Муміне Салієвої не допускають адвокатів.

Про це розповів у Facebook адвокат Еміль Курбедінов.

"Я перебуваю біля будівлі МВС, тут знаходиться Центр з протидії екстремізму, куди привезли і Лутфіє (Зедієву - ред.), і Муміне (Салієву - ред.). Мене не пустили в цю будівлю... Дві жінки перебувають там, і до них не допускають адвокатів", - повідомив захисник.

За його словами, на КПП його відмовилися пропускати, посилаючись на якісь внутрішні інструкції. Курбедінов дзвонив черговому прокурору, але вона відмовилася прийняти скаргу про недопуск телефоном та направила до відділу зі звернень громадян. За словами адвоката, відповіді на таке звернення можна чекати 30 днів.

Курбедінов назвав те, що відбувається "грубим порушенням права на захист" і висловив упевненість, що такі дії силовиків свідчать про те, що на затриманих активісток чиниться тиск з метою отримати потрібні свідчення.

Нагадаємо, що нещодавно російські силовики затримали в тимчасово окупованому Криму кримськотатарську активістку Лутфіє Зудієву. Згодом затримали ще одну кримськотатарську активістку, Муміне Салієва – координатор громадської організації «Кримське дитинство», що допомагає кримським татарам, сім’ї яких переслідують спецслужби РФ. Затриманих підозрюють у демонстрації забороненої символіки.