Астероїд із власним супутником уже в ці вихідні пролетить небезпечно близько до Землі. Небесне тіло має ширину в 1,32 км і рухається зі швидкістю приблизно 77 тисяч км/год.

Про це повідомляє «Naked Science».

Астероїд 1999 KW4 був виявлений 29 травня 1998 року. Він обертається навколо Сонця з періодом у половину земного року по еліптичній орбіті. Відстань від нього до Землі постійно варіюється, у цьому році небесне тіло зблизиться з нашою планетою на відстань в 5,18 млн км – приблизно 13,5 відстані від Землі до Місяця. Це досить близько, враховуючи, що зазвичай такі тіла проходять на відстані більш ніж у 30 млн км.

Але унікальність цього об’єкта в тому, що у нього є власний супутник, який обертається навколо. Тому технічно цей астероїд позначається як подвійна система. Об’єкт 1999 KW4 астрономи з обсерваторії «Las Cumbres» описують так: «Злегка сплющений на полюсах, із гірським хребтом навколо екватора по всій його довжині. Через це об’єкт нагадує дзиґу або волоський горіх».

Через зближення із Землею на таку відстань Центр малих планет Смітсонівської астрофізичної обсерваторії відніс астероїд 1999 KW4 до категорії потенційно небезпечних. Однак, зважаючи на розрахунки його орбіти, зіткнення нам не загрожує. Наступного разу астероїд пройде настільки близько до Землі тільки у 2036 році.

Завдяки великому розміру це небесне тіло можна буде розгледіти з аматорських телескопів із Землі. Астероїд буде в полі видимості до 27 травня.