Про це в інтерв'ю «Європейській правді» заявив заступник голови МЗС Польщі Бартош Ціхоцький.

«Мені важко якось інтерпретувати вказане дослідження, але хочу зазначити: особисто я жодним чином не відчуваю зростання антипатії до українців у Польщі», – наголосив заступник міністра.

При цьому він заявив, що у Польщі дуже схвильовані випадками агресії щодо польських пам'яток в Україні, а от факти побиття українців в Польщі назвав «поодинокими прикрими випадками».

«Наразі ми маємо величезну кількість українців, які навчаються у Польщі, працюють у Польщі, ведуть бізнес із польськими партнерами. Хіба це не доказ гарних відносин між нашими народами? Звичайно, існують поодинокі прикрі випадки. І на них варто звертати увагу. Але хочу запевнити: наш уряд бажає, щоби польсько-українські взаємини лише покращувались, щоб були тісними, а не погіршувались», – зауважив дипломат.

Ціхоцький наголосив, що МЗС перебуває у постійному контакті з поліцією та відстежує ситуацію, проте причин для хвилювань він не бачить.

«Збільшення числа інцидентів, про які ви кажете, не йде у жодне порівняння із загальним збільшенням кількості українців у Польщі. Саме тому я навпаки – трактував би нинішню ситуацію як великий успіх наших взаємин. Кількість українців, які живуть у Польщі, за короткий період наближається до двох мільйонів, натомість ми маємо лише поодинокі неприємні інциденти. Це справді успіх!», – заявив дипломат.

Зазначимо, що згідно з даними польського Центру дослідження громадської думки (CBOS), кожний четвертий поляк має позитивне ставлення до українців (24%), тоді як антипатію відчувають 40% опитаних.

 

«Вголос»