Депутат каже, що листи йому вони почали писати ще три роки назад.

«Минулого року до мене, як до народного депутата України, дійсно письмово звернулися представники Синоду єпископів УПГКЦ із скаргою, що їм відмовляють у реєстрації та попросили відновити щодо них законність», – розповів Вадим Колесніченко.

Ознайомившись із листом, 1 листопада 2012 року «регіонал» скерував депутатський запит до міністра культури Михайла Кулиняка. Однак відповідь до нього не надійшла й досі.
«Відповідно із законом я зобов’язаний захищати права людей, які звертаються до мене про допомогу. Тому я скерував запит до міністра культури запит», – пояснив депутат.

Вадим Колесніченко запевняє, що про діяльність групи Антоніна Догнала йому нічого не відомо. Депутат, який у нинішньому парламенті очолює міжфракційну групу «На підтримку канонічної Православної Церкви», також не знає, що так звана УПГКЦ свого часу піддала анафемі Патріарха РПЦ Кирила.

«До мене, знаєте, зі Львова, Івано-Франківська дуже багато приходить різних листів – і образливих, і з проханням допомогти. Пишуть і представники релігійних організацій. Усі їхні скарги я переадресовую до тих, хто від імені держави уповноважений вирішувати питання такого характеру», – сказав Вадим Колесніченко.

Як писав Вголос, «догналівці» у Львівській області з’явилися ще в 2003 році, коли невелика група людей під керівництвом Антоніна Іллі Догнала оселилася у Підгорецькому монастирі оо. Василіян на Бродівщині.

Джерело: РІСУ