Місцеві комунальники у Дніпрі зняли синьо-жовті стяги, які активісти встановили на Краснопільському цвинтарі біля могил загиблих бійців АТО. Причиною цього було те, що активісти не погодили свою ініціативу з міською радою.

Про це повідомляє Радіо.Свобода.

Директорка департаменту соцполітики мерії Дніпра Юлія Дмитрова повідомила, що ініціативна група не узгодила з міською владою та адміністрацією цвинтаря встановлення на кладовищі кількох десятків металевих флагштоків із прапорами.

Дмитрова заявила, що встановленим прапорам не могли гарантувати збереження на цвинтарі, та й на адресу мерії почали надходити скарги. Вона запевнила, що прапори та флагштоки були зняті акуратно й нині вони зберігаються в адміністрації цвинтаря.

 

“Ми розробили стратегію впорядкування цвинтаря. Домовились упродовж пів року встановити однотипні пам’ятники на могилах бійців, імена яких були встановлені. Наступний момент – замінити хрести на могилах невстановлених бійців… встановити єдиний великий флагшток біля пам’ятної стели з Державним Прапором України, щоб на державні свята його піднімати, а під час жалобних заходів – приспускати”, – сказала вона.

Зазначається, що за цими всіма могилами стежить КП “Ритуальні послуги” та адміністрація Краснопільського цвинтаря, яка відповідає за порядок, а тому займатися самодіяльністю біля чужих могил не можна.

Водночас представниця ініціативної групи, волонтерка батальйону “Донбас” Аліна Смірнова розповіла, що у серпні активісти власним коштом встановили на могилах бійців на Краснопільському кладовищі 8 прапорів батальйону “Донбас” та 21 прапор України.

За її словами, зняття прапорів викликало обурення в ініціаторів проєкту й родин загиблих.

 

“Ми наполягатимемо на тому, щоб принаймні прапори батальйону “Донбас” були повернуті на місце, на кожну могилу. На цьому цвинтарі загалом поховано 11 бійців “Донбасу”. Якщо вони не повернуть прапори на місце, ми їх встановимо самі. А ще – документи про це ляжуть на стіл президенту”.

Як писав “Вголос”, на Чернігівщині 39-річний чоловік, колишній учасник АТО, з ножем та пістолетом вирішив звести рахунки з односельцями. Встиг ще і підпалити кабінет голови сільської ради, а потім сам поліз у зашморг.