Нацбанк України встановив офіційний курс долара на 11 вересня 2019 року. Співвідношення гривні до долара становить 24,88 грн. Це найнижчий курс долара за останні три роки.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що за день Нацбанк знизив офіційний курс валют одразу на 14 копійок. За останні декілька місяців долар подешевшав на понад 2 гривні.

Також 10 вересня долар впав нижче 25 гривень і на міжбанківському валютному ринку.

За даними Національного банку України, наразі курс іноземних валют в Україні підтримується високими цінами на товари українського експорту.

«Упродовж січня-серпня 2019 року на ринку спостерігалася переважно чиста пропозиція валюти. Гривню підтримували не один, а відразу декілька чинників: сприятлива зовнішня цінова кон’юнктура для товарів українського експорту, зокрема аграрної і металургійної продукції, і стабільні надходження експортної виручки», — повідомили у пресслужбі Нацбанку у відповідь на запит hromadske.

Напередодні у Рахунковій палаті підрахували, що через зміцнення курсу гривні бюджет недоотримав 9 мільярдів гривень. Водночас зміцнення гривні дало змогу зекономити 11,5 мільярда гривень на обслуговування державного боргу.

Також повідомлялось, що гривня посіла друге місце серед валют світу за темпами зміцнення.

Як писав “Вголос”, Національний банк України 6 вересня 2019 року встановив офіційний курс долара на рівні 25,31 гривень. Це на 5 копійок вище порівняно з попереднім банківським днем.