У Харкові поки не визначилися з долею хокейного клубу "Динамо", який відродився після 20-річної перерви і виступав в минулому сезоні в чемпіонаті Професіональної хокейної ліги Украіни.

Як повідомляє iSport.ua, на презентації "Харків-Арени", яку планують звести до чемпіонату Європи з баскетболу-2015, віце-президент "Динамо" Геннадій Кернес розпливчасто відповів на питання про майбутнє його хокейного клубу.

"Я з точки зору участі в хокейному русі можу тільки підтримувати бажання, щоб в Харкові була команда", - зазначив Кернес.

"З точки зору питань, пов'язаних з регламентом чемпіонату, з бюджетом команди - тут не я один відповідаю на це питання. Тому, я думаю, що всі" за "і" проти "будуть зважені, і тоді вже буде чітка відповідь - чи буде команда в Харкові ".

Нагадаємо, що в попередньому сезоні, "Динамо" дійшло до півфіналу плей-офф, де поступилося майбутньому чемпіону донецькому "Донбасу". Динамівці делегували трьох хокеїстів до лав національної збірної на чемпіонат світу.

По ходу українського чемпіонату харків'яни відчували певні фінансові труднощі, а саме з причини заборгованості із зарплат перед хокеїстами і невизначеністю з майбутнім в кінцівці сезону пост головного тренера "Динамо" залишив Дмитро Якушин.

Зазначимо, що харківське "Динамо" було створено в 1979 році і після декількох сезонів у нижчих лігах харків'яни зуміли пробитися у вищу лігу чемпіонату СРСР. Втім, там харків'яни не зуміли закріпитися, ставши командою-ліфтом між першим і елітним дивізіонами. У 1992 році динамівці припинили своє існування.

Тим не менш, "Динамо" стало справжнім символом міста, а її хокейна школа випустила чимало відомих майстрів, серед яких олімпійський чемпіон Альбервілль в складі Об'єднаної команди Сергій Петренко.

Вже в 21-му столітті Харків був представлений в чемпіонаті України такими клубами як "Барвінок", ХК "Харків" і "Харківські Акули".

Тим часом, за нашою інформацією поки не визначена доля цілого ряду колективів - "Сокола", "Беркута" та львівських "Львів". Зокрема, від "Сокола" відмовився один із основних інвесторів клубу бізнесмен-мільярдер Сергій Тарута, а у "Беркута" існує значна заборгованість по зарплаті перед хокеїстами і іншими співробітниками.

Також можлива поява на хокейній мапі України клубу з Вінниці, правда поки не відомо, чи буде це відродження "Вінницьких Гайдамаків", чи абсолютно новий колектив. Втім, контури майбутнього чемпіонату України, а також під чиєю егідою він проводитиметься, має визначитися найближчим часом на засіданні Професійної хокейної ліги.

Джерело: zn.ua