Про це на зустрічі з бізнесменами заявив міністр аграрної політики і продовольства Ігор Швайка.

Він зазначив, що вивчає питання функціонування земельного банку, а  протягом 1-2 тижнів очікує висновки експертів з цього питання.

Водночас, у інтерв’ю газеті «День» він зазначив,  державний земельний банк має бути оператором земельного ринку,  однак попередня влада погано втілювала цю ідею.

«Є певні проблеми з Державним земельним банком. Адже колишня влада взяла гарну ідею, тривалий час «вдосконалювала» її — і зрештою вихолостила все зерно раціональності, а потім сказала — нічого не вийшло. Нічого подібного, це не ідея була поганою, а її втілення. Державний земельний банк має бути оператором земельного ринку. Думаю, що саме він має володіти державними землями. Але ще треба проаналізувати всі деталі його роботи і тоді давати якісь більш конкретні оцінки. Тільки після цього прийматимуться рішення про зміну керівництва банку», – розповів Швайка.

Нагадаємо, 2 липня 2012 було прийнято постанову Кабінету Міністрів № 609 про створення Державного земельного банку. 28 грудня 2013 були виділені гроші на формування статутного капіталу в розмірі 120 млн. грн. 25 квітня 2013 було перше засідання наглядової ради, яка обрала правління банку.

Джерело: РБК-Україна, День