Про це повідомили в прес-службі ПАРЄ, повідомляє «Укрінформ».

«Асамблея проведе обговорення (щодо підтвердження повноважень російської делегації) у середу, 28 січня наприкінці дня після заслуховування доповіді профільного комітету і проголосує за один з трьох варіантів проекту резолюції, передбачених статтею 10 регламенту: ратифікувати повноваження, не ратифікувати повноваження, або ратифікувати повноваження частково», – йдеться у повідомленні.

У ПАРЄ наголошують, що Асамблея підтвердила повноваження 46-ти з 47-ми офіційних делегацій країн-членів Ради Європи.

47-ю є делегація РФ, повноваження якої були оскаржені британським парламентарієм Робертом Уолтером згідно зі статтею 8 регламенту ПАРЄ. Його позицію підтримали кілька десятків європейських делегатів з багатьох країн, хоча для відповідного рішення достатньо були лише 30 делегатів з 5 країн.

У Асамблеї наголошують, що остаточне голосування щодо підтвердження повноважень російської делегації вирішуватиме її долю в ПАРЄ увечері середи.

До 28 січня члени російської делегації можуть користуватися тими ж правами, що і їхні європейські колеги. Разом з тим, у ПАРЄ нагадали, що росіяни не мають права голосувати за себе під час відповідної процедури.