Питання співпраці обговорили сьогодні представники донецької влади з представниками влади Львівщини.

Зустріч відбулася сьогодні у Львові у стінах Львівської обласної ради. До складу делегації з Донеччини увійшли депутати донецької облради, голови комісій, підприємці.

Обидві сторони відзначили потрібність тісної співпраці між областями, оскільки два регіони володіють хорошим потенціалом. Протягом обговорення донеччани звернули увагу на свій досвід у сфері залучення державних коштів та підготовки до Євро 2012.

Голова постійної комісії донецької облради з питань архітектури, будівництва і реформування ЖКГ Михайло Деркач повідомив, що у Донецьку розроблено близько 20 програм на обласному рівні, зокрема програми водопостачання, водовідведення, теплоенергетики, відновлення котелень. Минулого року Донеччина підписала з урядом України угоду про регіональну співпрацю, що дозволяє тамтешній владі деякі кошти, передбачені угодою, використовувати у рамках підготовки до Євро 2012. Таким чином минулого року було виділено 1 млрд. грн. на реконструкцію донецького аеропорту.

"Співпрацю потрібно розвивати. У нас, наприклад, є програма "Шкільний автобус", є варіант, що ми купимо автобуси на Львівському автобусному заводі. Чому ми маємо купувати їх з інших країн", - зазначив депутат донецької облради Ігор Єлісоветський.

Водночас представники Донеччини відзначили значну централізацію влади в Україні. Багато речей вирішується і залежить від Києва, зокрема бюджет. Вони зауважили, що ця проблема стосується обох регіонів і потрібно разом працювати в напрямку її вирішення.

Своєю чергою голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник відзначив здобутки Львівщини у культурній та науковій сферах. Також він наголосив на туристичному потенціалі області.

Під час візиту до Львова планувалось підписання угоди про співпрацю між Донецькою та Львівською областями, однак через відсутність голови Донецької обласної ради, котрий хотів підписати угоду власноручно, даний захід перенесено. За словами Мирослава Сеника, угода посилить співпрацю між окремими галузями, зокрема культури, промисловості тощо.

Протягом перебування делегація з Донеччини матиме змогу відвідати Львівські підприємства, зокрема ЛАЗ, ринок "Шувар", Одеський замок, бальнеологічні санаторії "Любінь Великий" та "Немирів", смт. Славське.

фото: newgame.ru