Про це митрополит Іларіон написав у своєму зверненні на ім'я начальника Управління Служби безпеки України в Донецькій області Миколи Боброва і прокурора Донецької області Володимира Гальцова.

У листі Митрополит Іларіон повідомляє, що «6 грудня 2010 року в селі Кам'янка Тельманівського району Донецької області відбулися збори мешканців села з питання відродження в селі громади Вознесіння Господнього, яка історично там існувала». Після цього, за словами Митрополита Іларіона, «члени відтвореної громади» звернулися до нього з проханням про подальшу державну реєстрацію Статуту громади, яку Митрополит незабаром здійснив.

«Абсолютно рядова подія потягла за собою реакцію архиєпископа Донецько-Маріупольської єпархії УПЦ КП Сергія (Горобцова), яка виразилася в серію досить різких публікацій в електронних ЗМІ, а також відкритих відеозаяв Горобцова про те, що нібито представники Московського Патріархату намагалися здійснити рейдерське захоплення храму на честь Вознесіння Господнього в селі Кам'янка, що не знайшло підтвердження в Управлінні МВС в нашому регіоні», - акцентує у своєму зверненні Митрополит Іларіон.

Митрополит Іларіон вважає, що заяви владики Горобцова про «наміри самоспалення» і «захоплень у відповідь храмів Московського Патріархату» «можуть призвести до прямого зіткнення громадян на релігійному грунті».

Митрополит УПЦ вказує, що дії архиєпископа УПЦ КП «є прямим порушенням частини 2 статті 161 Кримінального кодексу України» і просить керівників СБУ і прокуратури в Донецькій області дати офіційну оцінку правомірності заяви владики Сергія Горобцова, «захистити Конституційні права віруючих Донецької єпархії УПЦ від нападків владики Горобцова, вжити заходів щодо недопущення дестабілізації міжконфесійної ситуації в регіоні».