Про це заявила його донька Ольга Литвиненко, пише Радіо Свобода.

Кандидатську дисертацію Путін захистив в 1997 році, в Гірничому інституті, нині університеті, який очолює Володимир Литвиненко. Тоді Путін вже працював в Москві і займав посаду заступника керуючого справами президента РФ. 

За словами Ольги, її батько після того, як став ректором в 1994 році, «організував незаконний бізнес - виготовлення дисертацій». 

Путіну він писав особисто цю дисертацію. 1997 рік, літо, до нас на дачу завезли ксерокс, мій батько взяв відпустку. Путін ніколи не з'являвся у нас, ніколи не консультувався з моїм батьком про дисертації. Все це написав виключно мій батько», - сказала Литвиненко.

Вона вважає, що Литвиненко написав дисертацію для Путіна безкоштовно в якості подяки «за допомогу в отриманні посади ректора».

Нагадаємо, що у 2009 році The New York Times звинуватила прем’єр-міністра Російської Федерації Володимира Путіна в плагіаті.

Зокрема, у статті Ендрю Крамера (Andrew E.Kramer) йшлося, що у 1997 році, коли Путін обіймав посаду заступника мера Санкт-Петербурга, він отримав ступінь кандидата економічних наук, захистивши дисертацію з питань економіки природних ресурсів.

Як повідомляє газета, вчені Інституту Брукінгса проаналізували текст дисертації і виявили, що 16 сторінок в ньому просто були скопійовані без жодних посилань з американського підручника 1978 року під назвою «Стратегічне планування і політика», написаного Девідом І. Кліландом і Вільямом Р. Кінгом (David I. Cleland and William R. King), вченими Університету Піттсбурга.

Зокрема, в запозичених абзацах йшлося про важливу роль керівника у плануванні всередині корпорації.

Путін відмовився прокоментувати цю заяву, відзначає видання.