Антидопінгова панель Спортивного арбітражного суду (CAS) визнала російського біатлоніста Євгена Устюгова винним в порушенні антидопінгових правил. Колишній олімпійський чемпіон повинен повернути три медалі.

Про це пише РБК.

Зокрема за рішенням CAS в Устюгова анулювали усі результати за останні 4 сезони – з 24 січня 2010 року по кінець сезону у 2013-14 роках, коли спортсмен завершив кар'єру.

Біатлоніст має повернути золоту та бронзову медалі з Олімпіади-2010 у Ванкувері та золоту медаль з Олімпіади у Сочі у 2014 році. Деякі з цих нагород були командними, тож фактично Устюгов підставив колег, які разом з ним отримали олімпійський титул.

Сам спортсмен з рішенням не погодився, а його правозахисник заявив, що антидопінгова панель не має компетенції розглядати цей спір. Нині Євген Устюгов має право подати апеляцію.

Росія вже не вперше втрачає спортивні нагороди через допінгові скандали. Видання «РБК» підрахувало, що всього з 2002 року у російських спортсменів відібрали 46 олімпійських медалей ㅡ 13 золотих, 20 срібних і 13 бронзових.

А у 2019 році виконавчий комітет Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) на чотири роки позбавив Росію права брати участь у великих міжнародних турнірах, включно з Олімпіадами й чемпіонатами світу.

Також, Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) виступило за публічний розгляд судового спору з Росією.