Про це йдеться у звіті Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (КЗК), повідомляє «ТСН»

Комітет наводить розповідь громадянина «Ф»., ім’я і прізвище якого в організації не стали розкривати. Він розповів, що був затриманий 18 лютого 2014 року разом з кількома іншими «майданівцями» у приміщенні, де вони переховувалися від правоохоронців. Він стверджував, що, після затримання і початкового побиття, його потягли за ноги вниз по сходах. Потім він і інші затримані особи були доставлені у двір, де їх допитували і в процесі допиту знову били.

«Ф.» повністю переконаний, що деякі з тих, хто його допитував і бив, був представником російських спецслужб «під прикриттям». Мало того, що у них, згідно з його словами, був характерний російський акцент, але один з правоохоронців сказав йому після того, як ударив: «Якщо ви були б у моїй країні, вас би відразу вбили», – йдеться в повідомленні КЗК.

Також Комітет наводить розповідь одного з лідерів Автомайдану Дмитра Булатова, якого викрали 22 січня 2014 року на перетині вулиць Маяковського і Ватуніна в Києві і тримали в заручниках до 31 січня. Булатов розповів представникам КЗК, що його увесь час тримали в темній кімнаті з мішком на голові. Його катували і відрізали частину вуха. Викрадачі намагалися з’ясувати, хто фінансує Автомайдан.

«Булатов згадує, що всі вони нібито говорили з виразним російським акцентом. Вони завжди використовували «ви» або «вони», коли заходила мова про громадян України. Ці обставини і деякі питання, які задавали викрадачі, змусили повірити, що його катували російські громадяни, які працюють в інтересах російських або українських спецслужб», – йдеться у звіті.

У той же час у відповіді уряду України на звіт КЗК йдеться, що в даний час «немає даних, які підтверджували б присутність представників правоохоронних органів інших країн, таких як Росія, серед працівників українських спецпідрозділів органів внутрішніх справ, які служили в Києві в січні-лютому 2014 року».

«Тим не менш, ця інформація продовжує перевірятися в рамках досудового розслідування», – йдеться у відповіді уряду.