«Найбільше постраждали соняшник і соя. Частина посівів соняшника були вражені пліснявою, соя дуже мокра, але про загрозу врожаю говорити не можна. Фермери отримали значно вищі врожаї, ніж очікували. Зараз на Поліссі та в Центрі України збирають соняшник по 28 ц/га, хоча розраховували не більше 19 ц/га. Торік врожай соняшника був нижчим, не більш як 16,2 ц/га. Тому, підпорчений врожай цілком покриє витрати фермерів кількістю зібраного. Що стосується кукурудзи, то їй взагалі нічого не загрожує. Кукурудзу збирають до кінця грудня. За цей час, якщо перестануть йти дощі, вона підсохне», – розповіла експерт консалтингової агенції «ААА» Марія Колесник.

В Україні цього року зібрали близько 21 млн тонн картоплі.

«Цього цілком достатньо, торік зібрали 23 млн тонн, а українцям потрібно всього 14 млн тонн продукту», – пояснила Колесник.

«Ціни на ринку дещо завищені, продавці її накрутили спеціально, показують що негаразди з погодою. Більшість фермерів свою картоплю викопали ще у серпні, тому негода ніяк не вплинула на врожай. Найбільше пподорожчала цибуля, бо фермери вдвічі скоротили площі посіву. Торік ціна була настільки низькою, що вигідніше було просто переорати поля з цибулею, ніж її викопати, тому ціна на рівні 3 гривень за кілограм справедлива для цибулі. Що стосується моркви й буряка, то ціна на них не зміниться, а триматиметься на рівні 3 гривень за кілограм», – додала вона.

Експерт запевняє, що соняшникова олія теж не подорожчає.

«Торік тонну соняшникового насіння приймали по 4 тисячі гривень. Цього року через те, що очікували, що врожай буде високим, ще в серпні закупівельну ціну на соняшник знизили до 3 тис гривень за тонну. Крупи теж не дорожчатимуть. Традиційно до зими подорожчають овочі та молочна продукція, але це здорожчання сезонне і відбувається щороку», – пояснила експерт.

Джерело: Gazeta.ua