З нагоди 100-річчя початку перебування Підкарпатської Русі (нинішнього Закарпаття) в складі Чехословаччини президент Чехії Мілош Земан провів зустріч з делегацією "Всесвітньої Ради підкарпатських русинів". Під час прийому лідери організації поскаржилися на утиски русинів в Україні та обговорили із Земаном питання "більшої автономії Закарпатської області в Україні".

Про це повідомляє Gazeta.ua, посилаючись на чеські ЗМІ.

Варто зазначити, що деякі учасники делегації, а саме лідери організації, які вели обговорення із Земаном, відомі своїми тісними контактами з Росією, а також підтримкою агресії проти України, "автономії Закарпаття".

Представників зі сторони русинів на зустрічі було семеро чоловік, серед них Василь Джуган - голова Всесвітньої Ради підкарпатських русинів в Чехії, його заступник Михайло Тяско, а також Дмитро Сидор, православний священник УПЦ (МП), засуджений в 2012 році в Україні (на три роки умовно) за звинуваченням у сепаратизмі.

Заступник голови Всесвітньої Ради підкарпатських русинів Михайло Тяско під час зустрічі підкреслив, що "українська влада досі не визнає і не поважає мову і культуру русинів". У відповідь чеський президент "пообіцяв русинам обговорити їхні проблеми з українським президентом Володимиром Зеленським".

Як писав "Вголос", президент Чехії назвав зухвалою провокацією скандальний законопроєкт Росії про 1968 рік.