Українська сторона не отримала відповіді від Ірану на два запити з проханням отримати доступ до “чорних скриньок” збитого українського літака.

Про це повідомила начальниця Департаменту міжнародно-правового співробітництва та повернення активів Офісу генпрокурора Поліна Чиж, передає “Інтерфакс-Україна“.

Вона зазначила, що після інформації від іранської сторони про те, що “чорні скриньки” настільки пошкоджені, що їх можна відкрити лише в певних лабораторних умовах в іншій країні, Україна запропонувала для цього свою лабораторію в НТУУ “КПІ” ім. Сікорського.

Відомо, що 15 січня мав приїхати експерт, який повинен оглянути цю лабораторію і фактично дати згоду, повернутися в Іран, забрати “чорні ящики” і повернувся назад в Україну, щоб проводити ці дослідження разом з іншими експертами.

Однак, в Ірані заявили, що 15 січня експерт не приїде. Відтак, Україна вирішила підготувати другий запит про правову допомогу до Ірану з проханням надати доступ до “чорних скриньок” і вирішити питання про можливість їх розшифровки українськими експертами. Відповіді поки немає.

Нагадаємо, що Зеленський повідомив, коли повернуть тіла українців, які загинули в Ірані.